Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U19 Post Match: Aτρόμητος-Πανσερραϊκός 5-1

Στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Super League U19 o Πανσερραϊκός κάνοντας την χειρότερη φετινή του εμφάνιση, ηττήθηκε με 5-1 από τον Ατρόμητο, στον αγώνα που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου στο γήπεδο Ηφαίστου Περιστερίου. Οι “κόκκινοι” δεν μπήκαν ποτέ στο ματς, έκαναν πολλά αμυντικά λάθη και δεν μπόρεσαν σε κανένα σημείο να αντιδράσουν και να μπούνε στο ματς.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας, παρότι είχε ευνοϊκό αέρα δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την κατοχή της μπάλας που είχε και στο 22΄ σε μία στιγμή αδράνειας της άμυνας ήρθε το 1-0. Στο 42΄ από νέα λανθασμένη αντίδραση έγινε “δώρο” το 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος ο Πανσερραϊκός ήταν ακόμη χειρότερος, στο 55΄ με μακρινό σουτ έγινε και το 3-0 και φυσικά όσο περνούσε η ώρα οι γηπεδούχοι, με αυτοπεποίθηση πλέον έμπαιναν στην περιοχή και απειλούσαν σημειώνοντας ακόμη δύο γκολ. Το μόνο που κατάφεραν οι “κόκκινοι” ήταν να μειώσουν με ωραία προσπάθεια του Χατζηπουργάνη.

Την επόμενη προγραμματισμένη αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Βόλο σε εξ αναβολής αγώνα.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Π.Στοΐλας): Μπαλμαδάκης, Κόκκινος, Παπακωνσταντίνου, Μπομπότας, Καλίογλου(80΄ Χάβος), Αλειφερόπουλος, Κοσμίδης, Μυλωνάς(70΄ Φούρλιος), Τόλιος(80΄ Χαραλαμπίδης), Κωνσταντινίδης(60΄ Δράγκος), Τριανταφύλλου(60΄ Χατζηπουργάνης)