Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U17 Post Match: Πανσερραϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα 2-2

Με εντός έδρας ισοπαλία κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα συνέχισε στην β΄ φάση του πρωταθλήματος U17 η ομάδα του Πανσερραϊκού. Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής οι “κόκκινοι” αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2, επιστρέφοντας ουσιαστικά στο ματς στο δεύτερο ημίχρονο.

Η ομάδα μας δεν μπήκε καλά στο ματς, αδυνατούσε να κυκλοφορήσει την μπάλα και έδωσε δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να σκοράρουν δύο γκολ και να χάσουν και ευκαιρίες για ακόμη περισσότερα. Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα βελτιώθηκε κάπως, αλλά και πάλι υπήρχε δυσκολία στη δημιουργία των φάσεων, ωστόσο η πίεση απέφερε καρπούς, η ομάδα μας βρήκε δίχτυα με τους Μπαντή και Σέρα, ισοφάρισε και μάλιστα στο 90΄ έχασε ευκαιρία με τον Κωτίδη για να πάρει ακόμη και τη νίκη.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Άρη.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ( Τ. Δέντσας – Γ. Αραμπατζής): Καπλανίδης, Βασιλάκος(80΄ Καρτάλης), Κουκούτσης(46΄ Πούγκας), Μπόλας, Μπλατσιώτης, Γουρίδης(80΄ Φούρλιος), Σαμαράς(60΄ Γκόγκος), Σέρα, Κωτίδης, Μπαντής, Καλαμπόκης(70΄ Καμήλαλης).