Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U17 Post Match | Πανσερραϊκός U17-Διγενής Άνω Ποροϊων 3-2

Tην πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Α΄ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Σερρών πανηγύρισε την Κυριακή 30/10 η ομάδα U17 του Πανσερραϊκού. Στον πρώτο βραδινό αγώνα που διοργάνωσε η Ε.Π.Σ.Σερρών στο γήπεδο μας, για την 2η αγωνιστική του Α΄ ομίλου κέρδισε με 3-2 τον Διγενή Άνω Ποροϊων καταβάλλοντας μεγάλη προσπάθεια και έχοντας να αντιμετωπίσει πέρα από την εμπειρία του αντιπάλου και δικές της σημαντικές απουσίες.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ, παρά τις ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες, οι “κόκκινοι” μπήκαν δυνατά και με το… καλησπέρα άνοιξαν το σκορ με τον Θεολόγο Παρίσση, ο οποίος βρέθηκε τετ α τετ και πλάσαρε ιδανικά. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν λίγα λεπτά αργότερα, στο 49΄ και έπειτα από φάση διαρκείας με τον Μαντζάρη, ωστόσο στο 55΄ ο Κασελούρης εκμεταλλεύτηκε το κενό στην αντίπαλη άμυνα, πάτησε περιοχή και με διπλή προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1. Ο Διγενής πίεσε για την ισοφάριση, ωστόσο στο 80΄ ο Φούρλιος με κοντινή καρφωτή κεφαλιά έκανε το 3-1 και “κλείδωσε” τη νίκη, ενώ στο 90΄ διαμορφώθηκε το τελικό 3-2 από τον Λατροβαλίεφ.

*Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας φιλοξενείται το Σάββατο 05/11 στις 15:00 από τον Χείμαρρο.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ Κ15(Παύλος Δημητρίου-Ευθύμης Θυμιατής): Τσιφλικάς, Καραϊβαζίδης(55΄ Καλαμπόκης), Πουρσανίδης, Τσαμαντουρίδης, Τζελέπης, Μυλωνάς, Παρίσσης Θ.(65΄ Κουτροβέλης), Κασελούρης, Αρτζόγλου, Φούρλιος, Μπουζάκης(85΄ Μπουζάκης)