Press Room, Νέα

Friendly Post Match | Πανσερραϊκός – Απόλλων Λάρισας 3-0

Στον φιλικό αγώνα, προπονητικού χαρακτήρα και χωρίς την παρουσία των φιλάθλων του, που διεξήχθη το μεσημέρι της Κυριακής στο Δημοτικό γήπεδο Σερρών, ο Πανσερραϊκός επικράτησε με 3-0 του Απόλλωνα Λάρισας.

Ο προπονητής μας Δημήτρης Ελευθερόπουλος είχε την ευκαιρία για ακόμη μία φορά να βγάλει τα συμπεράσματα του, χρησιμοποιώντας το σύνολο των ποδοσφαιριστών που είχε στην διάθεση του και μοιράζοντας τον χρόνο συμμετοχής.

Σε ένα ματς με δυνατές μονομαχίες και με τον Απόλλωνα Λάρισας κατά διαστήματα να γίνεται απειλητικός, χωρίς όμως να προκαλεί ιδιαίτερη ανησυχία, η ομάδα μας προηγήθηκε στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Μούργου, ο Σιόντης με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 52΄ ο Ανάκογλου πήρε το “ριμπάουντ” έξω από την περιοχή, έπειτα από απομάκρυνση της μπάλας και με ψηλοκρεμαστό σουτ σημείωσε το 2-0, ενώ στο 71΄ο Μυστακίδης στην επανεμφάνιση του μετά τον τραυματισμό, με εξαιρετική κίνηση απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο και πλάσαρε για το 3-0.

Από τον αγώνα αποχώρησε τραυματίας στα πρώτα λεπτά ο αρχηγός μας Τάσος Παπάζογλου, έπειτα από μία διεκδίκηση, ωστόσο η κατάσταση του θα εκτιμηθεί τη Δευτέρα, χωρίς να εμπνέει μεγάλη ανησυχία.

Πανσερραϊκός(Δ.Ελευθερόπουλος): Γιαννίκογλου(46΄ Κατσίκας), Δεληγιαννίδης(60΄ Ζέρης), Πεταυράκης(60΄ Παπακωνσταντίνου), Παπάζογλου(10΄ Καρασαλίδης), Παντεκίδης(60΄ Γιανναράκης), Σιόντης(60΄ Δημητρίου), Ανάκογλου(70΄ Μασάϊ), Σοφιανός(60΄ Μασκανάκης), Κανίς(60΄ Μυστακίδης), Μούργος(60΄ Στίνα), Σαίντ(60΄ Κατσαντώνης)