Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U17 Post Match: Πανσερραϊκός-ΑΕΛ 1-4

Με εμτός έδρας ήττα από τη Λάρισα συνέχισε στην β΄ φάση του πρωταθλήματος U17 η ομάδα του Πανσερραϊκού. Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής οι “κόκκινοι” ηττήθηκαν με 1-4 πληρώνοντας το κακό δεύτερο ημίχρονο, όπου και κρίθηκε το ματς.

Η ομάδα μας δεν μπήκε καλά στο γήπεδο, στο 12′ χάρη σε επέμβαση του τερματοφύλακα Καπλανίδη σε εκτέλεση πέναλτι έμεινε το μηδέν, ωστόσο στη συνέχεια ισορρόπησε, απείλησε με προσπάθειες των Κωτίδη και Σέρα, αλλά οι φιλοξενούμενοι σκόραραν πρώτοι πριν το ημίχρονο.

Στο 55′ έγινε και το 0-2, ενώ στο 60′ ο Καλαμπόκης μείωσε σε 1-2. Η Λάρισα καθάρισε το ματς με ακόμη δύο γκολ στο 70′ και στο 80′ διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Παναιτωλικό.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ( Τ. Δέντσας – Γ. Αραμπατζής): Καπλανίδης, Βασιλάκος, Πούγκας(80′ Κουκούτσης), Καμήλαλης, Μπλατσιώτης, Γουρίδης(80′ Γιαννούλης), Σαμαράς(65΄ Μπόλας), Σέρα(70′ Φούρλιος), Κωτίδης, Μπαντής, Καλαμπόκης(70΄ Γκόγκος).