Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U19 Post Match: Πανσερραϊκός-ΠΑΟΚ 0-2

Στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League U19 o Πανσερραϊκός έχασε με 2-0 από τον ΠΑΟΚ, στον αγώνα που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου και υπό βροχή στο Αθλητικό Πάρκο Ομόνοιας. Η ομάδα μας έχοντας δύσκολο έργο στάθηκε αρκετά καλά κόντρα σε έναν δυνατό αντίπαλο.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πανσερραϊκός κατάφερε να περιορίσει τον ΠΑΟΚ, είχε την κατοχή της μπάλας, χωρίς όμως να καταφέρει να απειλήσει ουσιαστικά. Στο 44′ οι φιλοξενούμενοι δεν βρήκαν στόχο στο πέναλτι που κέρδισαν, ωστόσο το 0-0 του ημιχρόνου που έφερε αισιοδοξία έγινε 0-1 με το… καλησπέρα, καθώς στο 48′ ο ΠΑΟΚ βρήκε δίχτυα.

Παρόλα αυτά ο Πανσερραϊκός συνέχισε να έχει μια υπέροχη, χωρίς όμως να είναι απειλητικός και στο 80′ έγινε το 0-2 που κλείδωσε τη νίκη.

Την επόμενη προγραμματισμένη αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Αστέρα Τρίπολης, το Σάββατο 02/12 στις 11:00.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Π.Στοΐλας): Τσομπανίδης, Κόκκινος(75΄ Κωνσταντινίδης), Χαβος, Καλίογλου, Αλειφερόπουλος(85′ Φούρλιος), Κοσμίδης, Μυλωνάς, Ματσικόπουλος(65′ Τριανταφύλλου), Τόλιος(65′ Δράγκος, Χατζηπουργάνης(85′ Δελιόπουλος).