Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U15 Post Match | Α.Ε.Λάρισας-Πανσερραϊκός 3-0

Για την 17η αγωνιστική του Β΄ ομίλου της Super League K15, ο Πανσερραϊκός αντιμετώπισε εκτός έδρας την Α.Ε.Λάρισας και γνώρισε ακόμη μία ήττα, αυτή την φορά με 3-0, κάνοντας καλή προσπάθεια, ωστόσο πλήρωσε κάθε ολιγωρία στην άμυνα.

Η ομάδα μας μπήκε με διάθεση στο γήπεδο, προσπάθησε να ακολουθήσει την δική της τακτική και να παίξει ποδόσφαιρο, ωστόσο δεν δημιούργησε κάποια μεγάλη ευκαιρία και στο ημίχρονο βρέθηκε να χάνει με 1-0. Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι νεαροί ποδοσφαιριστές μας δέχθηκαν ακόμη ένα γκολ, με το προπονητικό τιμ να προχωράει στη συνέχεια σε αρκετές αλλαγές και να διαμορφώνεται το 3-0 λίγο πριν το φινάλε.

*Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας έχει ρεπό, ενώ το Σαββατοκύριακο 01-02 Απριλίου υποδέχεται τον ΠΑΟΚ.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ Κ15(Σάκης Αναστασιάδης-Άγγελος Κούτλας): Κατιάκος, Γκουντενούδης, Βασιλάκος, Κουκούτσης, Καμήλαλης, Μπαντής, Πέτσας, Κωνσταντινίδης, Φούρλιος, Κυριακού, Σαββίδης, ενώ ως αλλαγές πέρασαν οι Χριστοφορίδης, Σιώπης, Ιακάρης, Κίρδας, Ανδρεάδης.