Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U20 Friendly Post Match: Πανσερραϊκός-Σιδηρόκαστρο 1-2

Ακόμη έναν φιλικό αγώνα, στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για το πρωτάθλημα της Super League2, έδωσε η ομάδα U20 του Πανσερραϊκού. Οι “κόκκινοι” υποδέχθηκαν τον Εθνικό Σιδηροκάστρου στις αθλητικές εγκαταστάσεις της ομάδας μας στο Πάρκο Ομόνοιας και ηττήθηκαν με 1-2, με τον Τάσο Δέντσα να βγάζει χρήσιμα συμπεράσματα σε ακόμη ένα ματς για την ετοιμότητα της ομάδας.

Η ομάδα μας αιφνιδιάστηκε στο πρώτο 25λεπτο και δέχθηκε δύο γρήγορα γκολ, ενώ κατάφερε να μειώσει στο 55΄ με τον Ματσικόπουλο να βρίσκει δίχτυα.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Βασιλείου, Κόκκινος, Παπακωνσταντίνου, Μπομπότας, Χάβος, Μασάϊ, Παχαδίρογλου, Σπυρόπουλος, Καρακάσης, Ματσικόπουλος, Μπογιατζόπουλος, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Αμανάκης, Θεογιάννης, Καρακούτης, Αϊβατζίδης, Γκουτίδης, Συμεωνίδης, Εσκετζής, Γάτας.