Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U17 Post Match | Καλά Δένδρα-Πανσερραϊκός U17 5-2

Για την 1η αγωνιστική του Α΄ ομίλου της Α΄ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Σερρών η ομάδα U17 του Πανσερραϊκού ηττήθηκε με 5-2 από τα Καλά Δένδρα, βλέποντας από την πρεμιέρα κιόλας τον διαφορετικό βαθμό δυσκολίας του συγκεκριμένου πρωταθλήματος, ωστόσο το σημαντικό είναι οι εμπειρίες που θα αποκομίσουν οι νεαροί ποδοσφαιριστές στην πορεία.

Οι “κόκκινοι” ξεκίνησαν με ενθουσιασμό στο ματς, κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 5΄ με τον Μαργαρίτη Φούρλιο, ωστόσο η εμπειρία των παικτών των γηπεδούχων ανέτρεψε τα δεδομένα, καθώς υπό την πίεση τους οι ποδοσφαιριστές μας έκαναν λάθη τα οποία έφεραν την ανατροπή και μέσα σε ένα 20 λεπτό, το 0-1 έγινε 4-1 με γκολ των Παπαδόπουλου, Κώστα Τριανταφύλλου με πέναλτι, Βεζυρόπουλου και Δαγκούλη.

Στο δεύτερο ημίχρονο δέχθηκαν ακόμη ένα γκολ στο 65΄ από τον Χερζελετζή και το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο τελευταίο δεκάλεπτο με τον Καρτάλη, για τη διαμόρφωση του τελικού σκορ.

*Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας υποδέχεται την Κυριακή 30/10 στις 15:00 τα Άνω Πορόϊα.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ Κ15(Παύλος Δημητρίου-Ευθύμης Θυμιατής): Τσιφλικάς, Χατζηπαύλου(23΄ Καραβαζίδης), Πουρσανίδης(46΄ Κουτροβέλης), Τσαμαντουρίδης, Τζελέπης, Μυλωνάς(78΄ Τάσσιος), Μπουλάκης(78΄ Καρτάλης), Κασελούρης, Εσκετζής, Φούρλιος, Γκουτίδης(66΄ Παρίσσης)