Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U15 Post Match | Πανσερραϊκός-Παναιτωλικός 1-3

Για την 7η αγωνιστική του Β΄ ομίλου της Super League K15 και τελευταία του α΄ γύρου, ο Πανσερραϊκός αντιμετώπισε εντός έδρας τον Παναιτωλικό, στο γήπεδο της Ομόνοιας και ηττήθηκε με 1-3, “πληρώνοντας” τα δικά του λάθη και παρά την προσπάθεια του δευτέρου μέρους να φέρει το ματς στα ίσα.

Η ομάδα μας δεν μπήκε καλά και γρήγορα έδωσε το δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να αιφνιδιάσουν και να προηγηθούν στο 9΄ με κοντινό πλασέ του Θεοχάρη, ενώ στο 10΄ ο Σταμάτης με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2. Τα “λιονταράκια” μετά το 20΄ και την ψυχρολουσία άρχισαν να βρίσκουν ρυθμό, ισορρόπησαν το ματς, ωστόσο δεν μπόρεσαν να βγούνε στην επίθεση και να απειλήσουν ουσιαστικά πέρα από μία υποψία ευκαιρίας με τον Φούρλιο, με τον Παναιτωλικό να δημιουργεί δύο καλές στιγμές ακόμη.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι η ομάδα του Αγρινίου απείλησε σε κάποιες περιπτώσεις και κατάφερε να βρει το γκολ στο 55΄ με τον Βασιλείου, σε μία κακή συνεννόηση στα μετόπισθεν, “κλειδώνοντας” τη νίκη με το 0-3. Βέβαια οι “κόκκινοι” αντέδρασαν, κυκλοφόρησαν την μπάλα, βγήκαν στην επίθεση, κατάφεραν να μειώσουν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βασιλάκου στο 60΄, έχασαν μία τεράστια ευκαιρία με τον Μπαντή για να μπούνε ακόμη πιο δυνατά στο ματς και έτρεξαν και πάλεψαν μέχρι το τελευταίο λεπτό.

*Την επόμενη αγωνιστική(10/12) η ομάδα μας αντιμετωπίζει εντός έδρας την Δόξα Δράμας.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ Κ15(Σάκης Αναστασιάδης-Άγγελος Κούτλας): Γιώγας, Γκουντενούδης(70΄ Σαρακατσάνης), Βασιλάκος, Κουκούτσης, Καμήλαλης, Μπαντής, Kωνσταντινίδης(65΄ Πέτσας), Φούρλιος, Ιακάρης(70΄ Σιώπης), Γιαννούλης(50΄ Κίρδας), Σαββίδης.