Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U15 Post Match: Πανσερραϊκός-Άρης 0-4

Στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Super League U15 o Πανσερραϊκός ηττήθηκε με 4-0 εντός έδρας από τον Άρη, στον αγώνα που έγινε το μεσημέρι της Κυριακής στο Αθλητικό Πάρκο Ομόνοιας. Ένα black out στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου που έφερε τρία διαδοχικά γκολ στους φιλοξενούμενους έκρινε το ματς.

Η ομάδα μας αναλογικά είχε καλή εικόνα, κυκλοφορία της μπάλας, είχε ανωτερότητα από τον αντίπαλο, ωστόσο υστερούσε σε δύναμη και στην δυνατότητα να ολοκληρώσει με επιτυχία τις επιθέσεις της και αυτό τις στοίχισε.

Κάποια λάθη στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου διαμόρφωσαν μέσα σε πέντε λεπτά το 0-3 για τον Άρη, ο οποίος κατάφερε να πετύχει ακόμη ένα γκολ στο δεύτερο μέρος και να πάρει την φαινομενικά εύκολη νίκη.

Την επόμενη προγραμματισμένη αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετωπίζει εκτός έδρας τημ Λαμία

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Σ. Αναστασιάδης – Α. Κούτλας): Ηλίας, Γκουντενούδης, Σιωπης, Πέτσας, Μόμτσιος, Σιδηρόπουλος, Κωνσταντινίδης, Τσιλιγγίρης, Σαββίδης, Καλπακίδης, Παρασχάκης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Βαγιωνάς, Χαλίλης, Ζαφειριάδης, Τάφα.