Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

Post Match U20: ΑΟ Καβάλας-Πανσερραϊκός 1-0

Ο Πανσερραϊκός αν και είχε τον έλεγχο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έχασε αρκετές ευκαιρίες, “πλήρωσε” τη μοναδική φάση που δέχθηκε από την Καβάλα και ηττήθηκε με 1-0.

Με ήττα επέστρεψε από την Καβάλα ο Πανσερραϊκός για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League 2 Betsson. Η ομάδα μας αν και έδειξε ανωτερότητα σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και είχε τον έλεγχο, “πλήρωσε” τη μοναδική καλή ευκαιρία των γηπεδούχων, η οποία κατέληξε σε γκολ στο 30΄ και ηττήθηκε με 1-0.

Οι “κόκκινοι”, παρότι είχαν να αντιμετωπίσουν και έναν δύσκολο αγωνιστικό χώρο, κατάφεραν να έχουν την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, όχι όμως και τις ευκαιρίες για να τη μετουσιώσουν σε κάποιο γκολ, με εξαίρεση μία προσπάθεια του Βουτσά. Βρέθηκαν ξαφνικά πίσω στο σκορ και στο “κυνήγι” της Καβάλας και στο δεύτερο ημίχρονο αν και αύξησαν την πίεση τους δε κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση. Ο Βουτσάς είδε τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι στην προσπάθεια του, οι Ματσικόπουλος και Παχαδίρογλου επίσης δε μπόρεσαν να βρούνε δίχτυα, με αποτέλεσμα το 1-0 να μείνει ως το τέλος.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Α.Δέντσας): Τσιμπίρης, Κόκκινος, Παπακωνσταντίνου, Μπομπότας, Φάκης, Ρογδάκης(Σπυρόπουλος), Ξανθόπουλος(Καρακάσης), Παχαδίρογλου, Βουτσάς, Παυλίδης(Ματσικόπουλος), Λίλλης

*Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετωπίζει εντός έδρας την Ξάνθη.