Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room

Post Match U17: Βισαλτιακός/Μακεδονικός – U17 0-7

Την πρώτη της νίκη για το 2022 και μάλιστα εύκολα πήρε η ομάδα U17 του Πανσερραϊκού που αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Α2΄ της Ε.Π.Σ.Σερρών. Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Παύλου Δημητρίου επικράτησαν του Βισαλτιακού/Μακεδονικού με 7-0 στον εξ αναβολής αγώνα της 8ης αγωνιστικής που έγινε στο γήπεδο της Νιγρίτας και σκαρφάλωσαν στην 4η θέση της βαθμολογίας με 15 βαθμούς.

Μάλιστα το σκορ του αγώνα θα μπορούσε να είναι και μεγαλύτερο, με την U17 να σπαταλά αρκετές ευκαιρίες κατά τη διάρκεια του 90λεπτου.

Για την ιστορία ο Παρίσσης Δ. έκανε αρχικά το 0-1, ο Καρακούτης στο 19΄ το 0-2 και ακολούθησε χατ-τρικ από τον Εσκετζή ο οποίος βρήκε δίχτυα στο 42΄ με πέναλτι, στο 48΄ και στο 54΄, φτάνοντας συνολικά τα επτά γκολ στο πρωτάθλημα. Στο 59΄ ο Παρίσσης Δ. σκόραρε και πάλι και σημείωσε το 0-6 και στο 87΄ ο Χατζηπαύλου διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

U17(Π.Δημητρίου): Μπαλμαδάκης, Αρτζόγλου, Καρακούτης, Τσαμαντουρίδης, Θεογιάννης, Κασελούρης, Τζελέπης, Δαλδαβάνης, Παρίσσης Δ., Φούρλιος, Εσκετζής, ενώ αγωνίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο οι Χατζηπαύλου, Κουτροβέλης, Μυλωνάς, Τσιφλικάς, Παρίσσης Θ.

*Tην επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετωπίζει εντός έδρας το Σάββατο 22 Ιανουαρίου τον ΠΑΟΚ Σερρών.