Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Uncategorized

Post Match U14 Elite: Kεραυνός Ωραιοκάστρου-U14 Elite 0-3

Έναν αγώνα μακριά από την πρόκριση της στον τελικό του Πρωταθλήματος Κ14 της ΕΠΣΜ είναι η ομάδα U14 Elite του Πανσερραϊκού. Κάνοντας για ακόμη μία φορά μία πολύ καλή εμφάνιση και πιάνοντας υψηλά στάνταρ απόδοσης, η ομάδα του Σάκη Αναστασιάδη κέρδισε με 0-3 στο Ωραιόκαστρο τον τοπικό Κεραυνό και έκανε το πρώτο της βήμα, περιμένοντας τον δεύτερο αγώνα στην έδρα της.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές μας ήταν ανώτεροι του αντιπάλου τους σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, κινδύνεψαν σε λίγες περιπτώσεις και πήραν μία “καθαρή” νίκη, έχοντας μάλιστα ευκαιρίες για ακόμη μεγαλύτερο σκορ, ωστόσο το σημαντικό είναι η συνέπεια που δείχνουν σε όσα δουλεύουν καθημερινά και συνεχώς με τον προπονητή τους.

Οι “κόκκινοι” άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Καμήλαλη, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Βασιλάκου, ο οποίος πήρε τη σκυτάλη στη συνέχεια και με ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ακόμη ένα στο δεύτερο διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Elite U14(Σ.Αναστασιάδης): Κατιάκος, Γκουντενούδης, Σαρακατσάνης, Καμήλαλης, Κουκούτσης, Κωνσταντινίδης, Μπαντής, Πέτσας, Σαββίδης, Βασιλάκος, Φουρλιος. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Γιαννούλης, Ιακάρης, Ταϊμπίρης ενώ στην αποστολή ήταν οι Γκαϊδατζάκης, Κόγιας, Κουτροβέλης, Παπίκας.