Press Room, Νέα

Post Match Report | Νέστος Χρυσούπολης – Πανσερραϊκός 3-0

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 3-0 / MATCH REPORT

Την ήττα με σκορ 3-0 από τον πρωτοπόρο Νέστο Χρυσούπολης εκτός έδρας γνώρισε ο ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ. Σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω της χθεσινής συνεχούς βρωχόπτωσης, η σερραϊκή ομάδα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με 2-0, είχε τρεις καλές φάσεις για να πετύχει κάποιο τέρμα με τους Παπαβασιλείου και Γκούρτσα (2). Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 23′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μικρτσιαν, το οποίο κέρδισε ο Παρουτσής από τον Μπάρδα, ενώ στο 40′ ο Γκουτσίδης με κεφαλιά σημείωσε το δεύτερο γκολ του Νέστου.

Στο β’ μέρος δεν άλλαξε κάτι όσον αφορά την εικόνα αγώνα, με τον Ηλία Εγγονίδη να αναγκάζεται σε δύο αναγκαστικές αλλαγές καθώς είδε ότι δεν μπορούσε να συνεχίσει το ματς ο Γκούρτσας λόγω ενοχλήσεων, όπως και ο Μακούσης. Ο ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ προσπάθησε να γίνει απειλητικός κυρίως με μακρινά σουτ του Παπαβασιλείου όμως το τελικό 3-0 σημείωσε ο Μπέλιτς στο 85ο λεπτό.

Στο τέλος του ματς ο προπονητής του ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΥ, Ηλίας Εγγονίδης τόνισε πως “το σκορ είναι πλασματικό καθώς θα μπορούσαμε με τις ευκαιρίες που είχαμε στο πρώτο ημίχρονο να πετύχουμε κάποιο γκολ”.

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣ. (Κ. Κετσιεμενίδης): Αθανασίου, Μαϊντανός, Αρετάς, Παπαδόπουλος, Κουντού, Μικρτσιάν, Ορφανίδης, Μελισσόπουλος, Παρουτσής, Νικλειτσιώτης, Γκουτσίδης.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Η. Εγγονίδης): Στεφανίδης, Μπάρδας, Αποστολόπουλος, Καστριτσέας, Κεχαγιάς, Μακούσης (46′ Παπαδόπουλος), Πέτρου (73′ Σαρέγκος), Ζιώγας, Παπαβασιλείου, Γκούρτσας (55′ λ.τ. Ζώβληκας), Ομπόσου.