Press Room, Νέα

Post Match: ΠΑΟΚ Β´-Πανσερραϊκός 1-1

Ο Πανσερραϊκός ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα αλλά έμεινε στην ισοπαλία κόντρα στον ΠΑΟΚ Β’. Η ομάδα του Ζεράρ Σαραγόσα πάλεψε μέχρι το τέλος για τη νίκη!0-1 με υπεροχή στο ημίχρονο!

Ο κ. Ζεράρ Σαραγόσα επέλεξε για το α’ ημίχρονο τον Καβουσάκη στη θέση του τερματοφύλακα και τους Δημητρίου, Γιανναράκη, στο κέντρο της άμυνας. Ως πλάγια μπακ αγωνίστηκαν ο Ζέρης με τον Πίντο. Οι Κρητικός, Μαρκιόνι και Ανάκογλου, ήταν οι παίκτες στον άξονα της μεσαίας γραμμής με τους Μέσσι, Κανίς και Κόντσι, να αγωνίζονται στην τριάδα της επίθεσης.

Στο πρώτο ημίχρονο έγινε ένα καλό παιχνίδι και απο τις δυο ομάδες, με ανοιχτό και επιθετικό ποδόσφαιρο. Οι παίκτες του Πανσερραϊκού ανέβασαν ταχύτητα μετά το 10′ και άρχισαν να δημιουργούν φάσεις απο τα άκρα. Ο Καβουσάκης, έδιωξε σε κόρνερ το καλό μακρινό σουτ του Γκορντεζιάνι, στο 13′, ενώ στο 19′ υπάρχουν διαμαρτυρίες απο την ομάδα μας, για ένα χέρι του Καλουτσακίδη, σε σουτ του Μέσσι μέσα στην περιοχή, όπου ο διαιτητής κ. Τσετσίλας έδωσε κόρνερ.

Στο 25′ ο Πανσερραϊκός άνοιξε το σκορ στο γήπεδο του Μακεδονικού, όταν ο Μαρκιόνι έβγαλε μια μακρινή πάσα στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ Β΄και ο Κόντσι χόρεψε τον Ινγκασον για να πασάρει ιδανικά στον ελεύθερο Κανίς στην μικρή περιοχή, όπου και ο Μαροκινός σκόραρε ψύχραιμα και έκανε το 1-0.

Το ημίχρονο έκλεισε χωρίς την μεγάλη φάση για καμία απο τις δυο ομάδες με τον Φαμπρι να εκτελεί ένα φάουλ στο 39′ όπου πέρασε άουτ.

Ημίχρονο, ΠΑΟΚ Β΄- Πανσερραϊκός 0-1

«Γκολ-πληγή» απο στημένη φάση και τίποτα άλλο…

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πανσερραϊκός, Μπήκε πιο καλά στον αγώνα και στο 49′ έχασε μοναδική ευκαιρία με τον Κανίς να διπλασιάσει τα προσωπικά του τέρματα αλλά και του Πανσερραϊκού. Μετά απο κόρνερ το ψαλιδάκι που επιχείρησε απέκρουσε με υπερένταση ο Ταχλιμανίδης και η μπάλα έφυγε κόρνερ.

Δυο λεπτά αργότερα μια ολιγωρία της άμυνας σε στημένη φάση, την εκμεταλλεύτηκε ιδανικά ο προωθημένος Ινγκασον και σκόραρε με κεφαλιά για να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 52΄.

Οι δυο ομάδες δεν έδειξαν κάτι ιδιαίτερο στο ύπολοιπο του ημιχρομου με την πιεση στην μεσσαια γραμμη να αλληλοεξουδετερωνει τις δημιουργικές προθέσεις των δυο αντιπάλων. Το 1-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα