Press Room, Νέα

Post Match Report | Πανσερραϊκός – Ολυμπιακός Λευκώνα 2-1

Την πρόκρισή του στον τελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣ Σερρών όπου εκεί θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα Παραλιμνίου, πήρε ο Πανσερραϊκός ο οποίος επικράτησε στον επαναληπτικό του Ολυμπιακού Λευκώνα με σκορ 2-1 (πρώτο ματς 4-3 για τους «κόκκινους»).

Παρά το γεγονός όμως πως τα «λιοντάρια» πέτυχαν δύο νίκες, η εμφάνισή τους κάθε άλλο παρά ικανοποίησε το τεχνικό τιμ του συλλόγου που προβληματίστηκε σε αρκετά σημεία του αγώνα. Ο Πανσερραϊκός μάλιστα αγωνίζονταν και για περισσότερο από ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο αφού περίπου στο 30ο λεπτό, για αγκωνιά εκτός φάσης, είδε την απευθείας κόκκινη κάρτα ο Πολύζος και πήρε τον δρόμο προς τα αποδυτήρια.

Ένας ακόμα «πονοκέφαλος» για τον Ηλία Εγγονίδη για το ερχόμενο εκτός έδρας ματς με αντίπαλο τον Νέστο Χρυσούπολης, αφού πλέον οι επιλογές ελαχιστοποιήθηκαν όσον αφορά τη σύνθεση της αμυντικής γραμμής με δεδομένο πως δεν υπολογίζει στους στόπερ, Κούτλα και Ιβαντζίκη με τον τελευταίο να γίνεται αναγκαστική αλλαγή στο πρώτο 20λεπτο.

Για την ιστορία του αγώνα, ο Πανσερραϊκός προηγήθηκε αρκετά νωρίς με κεφαλιά του Ομπόσου (12’), ενώ στο 55’ ο Κούτλας με παρόμοιο τρόπο «έγραψε» το 2-1. Στο ενδιάμεσο είχαν ισοφαρίσει οι φιλοξενούμενοι.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Η. Εγγονίδης): Γιαννακίδης, Μπάρδας, Κούτλας, Ιβαντζίκης (20’ λ.τ. Καστριτσέας), Μακούσης, Πολύζος, Πέτρου (60’ Γκούρτσας), Παπαδόπουλος (55’ Ζιώγας), Παπαβασιλείου, Σαρέγκος (75’ Ζώβληκας), Ομπόσου