Press Room, Νέα

Post Match Report | Πανσερραϊκός – Απόλλων Παραλιμνίου 0-0

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 0-0 / MATCH REPORT

Δεν έβγαλε νικητή το σερραϊκό ντέρμπι της 20ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου για την Γ’ Εθνική, καθώς Πανσερραϊκός και Απόλλων Παραλιμνίου αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα με τα «λιοντάρια» όμως να έχουν τις ευκαιρίες για να σκοράρουν.

Στο α’ ημίχρονο, μπορεί να είδαμε ένα μέτριο ματς, όμως ο Πανσερραϊκός ήταν αυτός που δημιούργησε κάποιες καλές στιγμές στην εστία του Γουναρίδη με πρωταγωνιστές τους Πέτρου (18′), Παπαβασιλείου (19′) και Ομπόσου (26′). Από την άλλη μεριά ο Απόλλων Παραλιμνίου πρόσεξε περισσότερο τα αμυντικά του καθήκοντα, χωρίς να γίνει ιδιαίτερα απειλητικός στην εστία του Στεφανίδη.

Στο β’ μέρος και στα πρώτα λεπτά οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 62′ με τον Καστριτσέα. Ο Απόλλων στη συνέχεια βγήκε μπροστά, προσπαθώντας χωρίς αποτέλεσμα να απειλήσει την εστία του Στεφανίδη. Τα πολλά σκληρά μαρκαρίσματα που ακολούθησαν προς το τέλος του αγώνα, έφεραν τους φιλοξενούμενους να αγωνίζονται με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Νικολαϊδη, για περίπου δεκαπέντε λεπτά. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να ανέβουν και να πάρουν μέτρα οι “κόκκινοι”, προσπαθώντας να βρουν κενούς διαδρόμους στην εστία του Παραλιμνίου, το 0-0 όμως έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Ένα αποτέλεσμα, που βάση της εικόνας του, αδικεί τον Πανσερραϊκό ο οποίος ήταν και η ομάδα που δημιούργησε τις φάσεις του αγώνα.

ΦΑΣΕΙΣ ΑΓΩΝΑ

18′ Σουτ του Πέτρου μετά από σέντρα του Μπάρδα η μπάλα άουτ.
19′ Σουτ του Ζιώγα ο Παπαβασιλείου το γυριστό, μπλόκαρε ο Γουναρίδης.
26′ Ο Ομπόσου μέσα στην περιοχή επιχείρησε το σουτ αλλά ο Γουναρίδης παραχώρησε κόρνερ.
62′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Φάουλ του Κεχαγιά, ο Καστριτσέας πιάνει την γυριστή κεφαλιά με τη μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Γουναρίδη.
65′ Σουτ του Κεχαγιά, μπλόκαρε ο Γουναρίδης.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Η. Εγγονίδης): Στεφανίδης, Μπάρδας, Αποστολόπουλος (90′ Μακούσης), Καστριτσέας, Πολύζος, Κεχαγιάς (75′ Παπαδόπουλος), Πέτρου (59′ Κονταξής), Ζιώγας, Παπαβασιλείου, Γκούρτσας, Ομπόσου

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡ. (Π. Δημητρίου): Γουναρίδης, Δ. Τριανταφύλλου, Τάκας, Κουτζαβασίλης, Μερεσιώτης, Κ. Τριανταφύλλου, Λιάρας (89′ Δέντσας), Νικολαϊδης, Σιψής (60′ Ζυγκερίδης), Καρυοφύλλης, (64′ Τσαούσης), Ντιαλό (56′ Μουτεσίδης)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αναστασόπουλος (ΣΔΠ Χαλκιδικής)
ΒΟΗΘΟΙ: Γούτας, Χρυσαϊδης (ΣΔΠ Χαλκιδικής)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Λιάρας, Ομπόσου, Παπαβασιλείου, Σιψής, Νικολαϊδης
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 77′ Νικολαϊδης