Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U19 Post Match: Πανσερραϊκός-ΟΦΗ 2-2

Στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Super League U19 o Πανσερραϊκός αναδείχθηκε ισόπαλος με 2-2 κόντρα στον ΟΦΗ, στον αγώνα που έγινε το μεσημέρι της Κυριακής στο Αθλητικό Πάρκο Ομόνοιας, παρουσία αρκετών φιλαθλων. Σε ένα πολύ καλό ματς και από τις δύο ομάδες, το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο με τον Πανσερραϊκό να προηγείται στο σκορ, να το βλέπει να ανατρέπεται, να ισοφαρίζει και στο τέλος να διεκδικεί και τη νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε καλά και στο πρώτο 20λεπτο, είχε την υπεροχή, έβγαζε ενέργεια, έχασε ευκαιρίες με τους Ματσικόπουλο και Τόλιο, ενώ είδε και τον Μπαλμαδάκη στο φετινό του ντεμπούτο να κρατάει το μηδέν στις φάσεις του ΟΦΗ. Στο 21′ πήρε το προβάδισμα όταν ο Μπομπότας με κοντινό πλασέ από γύρισμα του Κωνσταντινίδη βρήκε δίχτυα, σημειώνοντας το 3ο φετινό του γκολ και ενώ στην προηγούμενη φάση υπήρξε σουτ στο δοκάρι. Στο 25′ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, έπειτα από χέρι, ενώ στο 42′ πέτυχαν και την ανατροπή σκοράροντας στην αντεπίθεση.

Στο δεύτερο ημίχρονο, με το… καλησπέρα, στο 49’ο Πανσερραϊκός ισοφάρισε με φοβερό σουτ του Μυλωνά έξω από την περιοχή και στη συνέχεια έγινε ένα ματς έντονο, με εκατέρωθεν καλές στιγμές, η καλύτερη εκ των οποίων στο 83′ με ένα πλασέ του Μπομπότα που απέκρουσε ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ και κράτησε το τελικό 2-2.

Την επόμενη προγραμματισμένη αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Ατρόμητο.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Π.Στοΐλας): Μπαλμαδάκης, Κόκκινος, Παπακωνσταντίνου(80′ Λαδάς), Μπομπότας), Καλίογλου, Αλειφεροπουλος(65′ Σαλβάνος), Κοσμίδης, Μυλωνάς, Τόλιος(80′ Χατζηπουργανης) Κωνσταντινίδης(72′ Χαραλαμπίδης) Ματσικόπουλος(72′ Τριανταφύλλου)