Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U19 Post Match: Πανσερραϊκός-Λαμία 2-0

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα U19 της Super League πανηγύρισε η ομάδα του Πανσερραϊκού. Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής οι “κόκκινοι” κέρδισαν με 2-0 τη Λαμία, στον αγώνα που έγινε το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο τους, στο αθλητικό πάρκο Ομόνοιας. Αυτό άλλωστε ήταν μόλις το δεύτερο τους ματς και ήδη έδειξαν ότι βρίσκουν τον δρόμο τους.

Η ομάδα του Πέτρου Στοΐλα δεν ξεκίνησε καλά και παρότι στο πρώτο ημίχρονο είχε την κατοχή της μπάλας, επέτρεψε στην Λαμία να βγει σε τρεις περιπτώσεις επικίνδυνα στην αντεπίθεση, να απειλήσει και να έχει μάλιστα και ένα δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10′ στο 60′ λόγω αποβολής ποδοσφαιριστή τους και αυτή ήταν η φάση που έκρινε το ματς, καθώς από εκείνο το σημείο η πλάστιγγα έγειρε υπέρ του Πανσερραϊκού και οι αλλαγές καθάρισαν το ματς. Ο Κοσμίδης με εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-0 και μέχρι το φιναλε ο Σαλβανος με ιδανικό πλασέ πάνω από τον τερματοφύλακα μέσα από την περιοχή, διαμόρφωσε το τελικό σκορ δίνοντας το έναυσμα για τους πρώτους πανηγυρισμούς.

Την επόμενη προγραμματισμένη αγωνιστική για το πρωτάθλημα Κ19 η ομάδα μας φιλοξενείται στον Βόλο.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Π.Στοΐλας): Τσομπανίδης, Κόκκινος, Παπακωνσταντίνου, Μπομπότας, Καλίογλου(60′ λ.τ Παπαδημητρίου), Δράγκος(46΄ Λαδάς), Δελιόπουλος(46′ Κοσμίδης), Αλειφερόπουλος(70′ Σαλβανος), Κωνσταντινίδης Τριανταφύλλου, Τόλιος(76′ Χατζηπουργανης)