Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U19 Post Match: Πανσερραϊκός – Βόλος 2-1

Χαμόγελα νίκης μετά από τέσσερις περίπου μήνες για την ομάδα U19 του Πανσερραϊκού. Για την 20η αγωνιστική της Super League οι κόκκινοι επικράτησαν με 2-1 του Βόλου, στον αγώνα που έγινε στο Αθλητικό Πάρκο Ομόνοιας και πανηγύρισαν τη 2η τους νίκη στο πρωτάθλημα. Η ομάδα μας ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, έχασε σημαντικές ευκαιρίες και θα μπορούσε να εξασφαλίσει ακόμη πιο άνετα τη νίκη.

Σε ένα δυνατό ματς, οι παίκτες του Πέτρου Στοιλα είχαν την υπεροχή από και στο 19′ ο Ματσικόπουλος με σουτ σημείωσε το 1-0, ενώ στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Μυλωνάς, μετά από ωραία ασίστ του Κωνσταντινίδη πλασάρει για το 2-0.

Με την έναρξη του πρώτου ημιχρόνου ο Βόλος μείωσε σε μια φάση που η μπάλα κόντραρε σε παίκτη της ομάδας μας, πίεσε για την ισοφάριση, ωστόσο οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι τον αγώνα. Μάλιστα έχασαν σημαντικές ευκαιρίες με τους Κωνσταντινίδη, Μυλωνά για να τελειώσουν το ματς, ενώ και όταν χρειάστηκε ο Μπαλμαδακης διατήρησε το σκορ νίκης.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Π. Στοιλας): Μπαλμαδακης, Τριανταφύλλου (65′ Κόκκινος), Δραγκος, Χαβος, Καλίογλου, Μυλωνάς(90′ Παπαδημητρίου), Κοσμίδης, Μουσκειρα(90′ Λαδάς), Ματσικόπουλος(80′ Δελιοπουλος, Τόλιος(80′ Σαλβάνος), Κωνσταντινίδης.