Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U19 Post Match: Πανσερραϊκός – Ατρόμητος 3-1

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα U19 του Πανσερραϊκού. Για την 24η αγωνιστική της Super League οι κόκκινοι κέρδισαν με 3-1 τον Ατρόμητο, στον αγώνα που έγινε το πρωί της Κυριακής στο Αθλητικό Πάρκο Ομόνοιας, κάνοντας εξαιρετική εμφάνιση.

Η ομάδα μας ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα, είχε τον έλεγχο, κινδύνευε μόνο όταν ο Ατρόμητος έβγαινε γρήγορα στην αντεπίθεση σε κάποιες περιπτώσεις και δίκαια πήρε τους τρεις βαθμούς.

Οι κόκκινοι από τα πρώτα λεπτά έδειξαν την διάθεση τους, έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες με Μουσκειρα, Κωνσταντινίδη και Τριανταφύλλου, είδαν τον διαιτητή να τους αρνείται πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Τριανταφύλλου και στο 20′ κόντρα στην ροή του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι με σουτ μέσα από την περιοχή προηγήθηκαν και διατήρησαν το προβάδισμα μέχρι το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα του αγώνα άλλαξε, με την ομάδα μας να είναι αποτελεσματική. Στο 50′ ο Κωνσταντινίδης με σουτ ισοφάρισε, στο 65′ ο Μουσκειρα με φοβερό σουτ εκτός περιοχής έκανε την ανατροπή σημειώνοντας το 2-1 και στο 83′ ο ίδιος με νέα προσπάθεια πέτυχε το τελικό 3-1. Μάλιστα το τελικό σκορ θα ήταν μεγαλύτερο, καθώς χάθηκαν ευκαιρίες με τους Κωνσταντινίδη και Τόλιο.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετωπίζει εντός έδρας τον Αστέρα Τρίπολης..

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Π. Στοϊλας): Τσομπανίδης, Κόκκινος(69′ Ματσικοπουλος), Καλίογλου, Παπαδημητρίου, Δράγκος, Κοσμίδης, Μουσκειρα(85′ Δελιοπουλος), Μαυρόπουλος, Αλειφεροπουλος, Τριανταφύλλου(60′ Τόλιος), Κωνσταντινίδης(85′ Σαλβανος).