Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U19 Post Match: Πανσερραϊκός – Άρης 1-1

Στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League U19 o Πανσερραϊκός αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 κόντρα στον Άρη στον αγώνα που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου στο Αθλητικό Πάρκο Ομόνοιας. Το σκορ διαμορφώθηκε από δύο πέναλτι, με την ομάδα μας να είναι καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και να έχει τις ευκαιρίες για τη νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πανσερραϊκός ξεκίνησε έχοντας τον έλεγχο και στο 16′ μετά από χέρι στην περιοχή του Άρη και υπόδειξη πέναλτι, ο Τόλιος από τα 11 μέτρα σημείωσε το 1-0. Μάλιστα στη συνέχεια χάθηκαν μεγάλες ευκαιρίες από Ματσικοπουλο και Τόλιο για να πάει στα αποδυτήρια με μεγαλύτερο προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε, έγινε ένα ματς με αρκετά φάουλ και ένταση και στο 65′ ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι για τον Άρη και αφού ο Τσομπανίδης αρχικά απέκρουσε την πρώτη εκτέλεση, στην συνέχεια δόθηκε επανάληψη για είσοδο των παικτών στην περιοχή και στην δεύτερη εκτέλεση ήρθε η ισοφάριση.

Στο 90′ ο Τόλιος έχασε σπουδαία ευκαιρία να πετύχει το γκολ της νίκης όταν νικήθηκε σε τετ α τετ από τον τερματοφύλακα του Άρη.

Την επόμενη προγραμματισμένη αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Παναθηναϊκό.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Π.Στοΐλας): Τσομπανίδης, Κόκκινος, Παπακωνσταντίνου, Μπομπότας,  Χαβος (65′ Καλίογλου), Δράγκος, Κοσμίδης, Μυλωνάς(75′ Σαλβανος), Τόλιος, Κωνσταντινίδης(58′ Χατζηπουργάνης), Ματσικοπουλος(65′ Τριανταφύλλου)