Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U19 Post Match: Παναιτωλικός-Πανσερραϊκός 2-1

Για την εξ αναβολής 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος U19 της Super League, ο Πανσερραϊκός γνώρισε την ήττα με 2-1 από τον Παναιτωλικό, στον αγώνα που έγινε το πρωί του Σαββάτου στο Αθλητικό Κέντρο Emileon.

Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, χωρίς πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, η ομάδα μας βρέθηκε να χάνει από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 60′, ωστόσο στο 67′ βρήκε την ισοφάριση με τον Κωνσταντινίδη έπειτα από ασίστ του Μυλωνά.

Στις καθυστερήσεις, στο 90+4′ από αδράνεια στην περιοχή μας, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν το νικητήριο γκολ.

Την επόμενη αγωνιστική ο Πανσερραϊκός αντιμετωπίζει εντός έδρας την Κηφισιά, το Σάββατο 27/04 στις 12:00.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Π. Στοιλας): Αποστολάκης, Χάβος, Καλίογλου, Δελιόπουλος, Αλειφερόπουλος, Κοσμίδης, Μαυρόπουλος, Τόλιος (58′ Ματσικοπουλος), Μουσκειρα(55′ λ.τρ Μυλωνάς), Σαλβάνος(Λαδάς), Κωνσταντινίδης(87′ Τριανταφύλλου).