Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U19 Post Match: Παναθηναϊκός – Πανσερραϊκός 4-1

Στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Super League U19 o Πανσερραϊκός ηττήθηκε με 4-1 από τον Παναθηναϊκό, στον αγώνα που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου στο Αθλητικό Κέντρο Γεώργιος Καλαφάτης στο Κορωπί. Η ομάδα μας παρουσίασε δύο πρόσωπα με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στα τελευταία λεπτά.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πανσερραϊκός μπήκε φοβισμένα, έδωσε χώρους στους “πράσινους”, έκανε αρκετά λάθη και μοιραία δέχθηκε και δύο γκολ, χωρίς να βγάλει αντίδραση.

Αυτό έγινε στο δεύτερο ημίχρονο όταν η ομάδα μας μπήκε στο ματς, ανέβασε την απόδοσή της, μείωσε στο 58′ με τον Ματσικοπουλο, έχασε ανεπανάληπτες ευκαιρίες με τους Μυλωνά και Αλειφεροπουλο για να ισοφαρίσει και ενώ στα τελευταία λεπτά έψαχνε το γκολ, “πληγώθηκε” από τον ΠΑΟ. Με αντεπιθέσεις οι γηπεδούχοι στο 88′ και στις καθυστερήσεις διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Την επόμενη προγραμματισμένη αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετωπίζει εντός έδρας τον ΟΦΗ.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Π.Στοΐλας): Τσομπανίδης, Λαδάς, Παπακωνσταντίνου(75′ Φούρλιος), Παπαδημητρίου (46′ Μπομπότας), Καλίογλου, Δράγκος(46′ Αλειφεροπουλος), Κοσμίδης, Μυλωνάς, Τόλιος(46′ Ματσικοπουλος), Κωνσταντινίδης, Τριανταφύλλου(65′ Σαλβανος)