Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U19 Post Match: ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 4-1

Για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος U19 της Super League, ο Πανσερραϊκός ηττήθηκε με 4-1 από τον ΠΑΟΚ, στον αγώνα που έγινε το πρωί του Σαββάτου και ολοκλήρωσε την αγωνιστική περίοδο στην 11η θέση αφήνοντας θετικές εντυπώσεις, ειδικά μετά τον Ιανουάριο.

Οι κόκκινοι που εδώ και αρκετό καιρό έχουν μπει σε κατάσταση προετοιμασίας για την επόμενη σεζόν, εντάσσοντας σιγά σιγά ποδοσφαιριστές από την Κ17 στην ενδεκάδα, είδαν σήμερα 7(!) παίκτες συνολικά να αγωνίζονται στο ματς.

Μόλις στο 3′ βρέθηκαν να χάνουν με 1-0 και στο 12′ έγινε και το 2-0. Στην συνέχεια κατάφεραν να ισορροπήσουν το ματς και στο 25′ ο Παπαδόπουλος μείωσε σε 2-1 με το παρθενικό του γκολ. Από εκεί και πέρα η ομάδα μας έδειξε διάθεση, έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και έχασε ευκαιρίες με τον Βίτορ να σημαδεύει το δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ και τους Τόλιο (δύο φορές) και Τριανταφύλλου να μην καταφέρνουν να βρίσκουν δίχτυα για να ισοφαρίσουν.

Στο δεύτερο ημίχρονο με πέναλτι που ανακάλυψε ο διαιτητής του αγώνα έγινε το 3-1 που “κλείδωσε” τη νίκη για τον ΠΑΟΚ, ενώ στο 70′ έγινε και το τελικό 4-1, καθώς στο 80′ ο Τόλιος αστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε η ομάδα μας για να μειώσει εκ νέου στο σκορ.

Οι υποχρεώσεις της ομάδας ολοκληρώνονται τις επόμενες ημέρες με τις τελευταίες προπονήσεις.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Π. Στοϊλας): Αποστολάκης,  Παπαδόπουλος, Παπαδημητρίου(80′ Πουγκας),Βασιλάκος, Κοσμίδης, Μυλωνάς, Αλειφερόπουλος(65′ Σέρα), Τόλιος, Καλαμπόκης(30′ λ.τ Μπλατσιώτης), Τριανταφύλλου, Βίτορ (80′ Γουρίδης).