Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U17 Post Match: Πανσερραϊκός-ΠΑΟΚ 1-6

Με εντός έδρας ήττα από τον ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε την α΄ φάση του πρωταθλήματος U17 η ομάδα του Πανσερραϊκού. Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής οι “κόκκινοι” ηττήθηκαν εντός έδρας με 6-1 από τον ΠΑΟΚ, σε έναν όμιλο που έτσι κι αλλιώς είχαν δύσκολο έργο εξ αρχής έχοντας να αντιμετωπίσουν ΠΑΟΚ και Άρη και σίγουρα η νίκη επί του ΠΑΣ Γιάννινα στον πρώτο αγώνα ήταν το θετικό μήνυμα ενόψει της έναρξης του κανονικού πρωταθλήματος στις αρχές Νοεμβρίου.

Η ομάδα μας πάντως είχε καλή εικόνα στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα, κατάφερε μάλιστα να προηγηθεί με τον Κωτίδη με 1-0 και να δημιουργήσει ευκαιρίες με τον σκόρερ και τον Μπαντή, ωστόσο ένα… σβήσιμο ενός λεπτού έφερε δύο γκολ για τον ΠΑΟΚ και την ανατροπή και στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να εκμεταλλευτούν και κάποιες αναγκαστικές αλλαγές της ομάδας μας και την αλλαγή δυναμικής και να διαμορφώσουν το τελικό σκορ.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Τ. Δέντσας): Καπλανίδης(80΄ λ.τ Χηνάκης), Γκόγκος, Καμήλαλης(80΄ Καμήλαλης), Μπόλας, Κουκούτσης, Μπλατσιώτης, Γουρίδης(65΄ Ιακάρης), Καλαμπόκης, Κωτίδης, Μπαντής(65΄ Φούρλιος), Βασιλάκος(40΄ λ.τ Γιαννούλης)