Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U17 Post Match: Λαμία – Πανσερραϊκός 1-3

Με εκτός έδρας νίκη κόντρα στη Λαμία ξεκίνησε την β΄ φάση του πρωταθλήματος U17 η ομάδα του Πανσερραϊκού. Στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής οι “κόκκινοι” κέρδισαν με 3-1, δείχνοντας καλό πρόσωπο και αφήνοντας ικανοποιημένο το τεχνικό τιμ με την απόδοση τους.

Κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες, με αρκετό αέρα και βροχή σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του ματς, η ομάδα μας δεν ήταν ευνοούμενη στο πρώτο ημίχρονο, δυσκολευόταν στην κυκλοφορία της μπάλας και βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Στο δεύτερο μέρος ωστόσο είχε την υπεροχή, ήταν ανώτερη από τους γηπεδούχους, ισοφάρισε στο 50′ με τον Κουκούτση και μέσα σε λίγα λεπτά ολοκλήρωσε και την ανατροπή, με τον Κωτιδη να βρίσκει δίχτυα στο 58′, ενώ στο 72′ ο Σαμαράς διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετωπίζει εντός έδρας τον ΠΑΣ Γιάννινα.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ( Τ. Δέντσας – Γ. Αραμπατζής): Καπλανίδης, Καμήλαλης, Κουκούτσης(60′ Καλαμπόκης), Μπόλας, Γκόγκος(60′ Βασιλάκος), Γουρίδης(81′ Φούρλιος), Σέρα(81′ Ιακαρης), Μπαντής, Σαμαράς(74′ Καρτάλης), Κωτίδης, Μπλατσιώτης.