Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U17 Post Match: Άρης-Πανσερραϊκός 5-2

Με εκτός έδρας ήττα από τον Άρη συνέχισε στην β΄ φάση του πρωταθλήματος U17 η ομάδα του Πανσερραϊκού. Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής οι “κόκκινοι” ηττήθηκαν με 5-2 και για ακόμη έναν αγώνα “πέταξαν” ένα ημίχρονο και το πλήρωσαν.

Η ομάδα μας δεν μπήκε καλά στο ματς και είναι χαρακτηριστικό πως στο 10′ το σκορ ήταν ήδη 3-0, με πολλά λάθη και τον αέρα να κάνει ακόμη πιο δύσκολες τις προσπάθειες των παικτών μας.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα βελτιώθηκε κάπως, στο 55′ ο Πανσερραϊκός είχε δοκάρι με τον Κωτίδη, στο 60′ μείωσε με τον Σέρα σε 3-1, ωστόσο ο Άρης απάντησε άμεσα κάνοντας στο 65′ το 4-1. Στο 70′ ο Κωτίδης έκανε το 4-2 και στο 80′ με αυτογκόλ από εκτέλεση κόρνερ διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετωπίζει εντός έδρας τη Λάρισα.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ( Τ. Δέντσας – Γ. Αραμπατζής): Καπλανίδης, Βασιλάκος(70′ Γιαννούλης), Πούγκας, Καμήλαλης, Μπλατσιώτης(73′ Ιακαρης), Γουρίδης(85΄ Φούρλιος), Σαμαράς(46΄ Γκόγκος), Σέρα, Κωτίδης, Μπαντής, Καλαμπόκης(70΄ Κουκούτσης).