Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U17 Match Report | Λεβαδειακός-Πανσερραϊκός 3-2

Για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος U17 της Stoiximan Super League, o Πανσερραϊκός στην πρεμιέρα του στο πρωτάθλημα αντιμετώπισε εκτός έδρας τον Λεβαδειακό και ηττήθηκε με 3-2 στο Δημοτικό γήπεδο Ζαγαρα.

Το ματς κρίθηκε στις στατικές φάσεις, καθώς και τα πέντε γκολ προήλθαν από στημένες μπάλες. Από ισάριθμες εκτελέσεις κόρνερ ο Λεβαδειακός βρήκε δύο φορές δίχτυα έως το 15′ και πήρε δυνατό προβάδισμα, ωστόσο στο 35′ η ομάδα μας με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βασιλάκου μείωσε και μπήκε στο ματς. Λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημείωσαν και τρίτο γκολ.

Η ομάδα μας πάλεψε στο δεύτερο ημίχρονο, βρήκε δίχτυα με εκτέλεση πέναλτι του Βασιλάκου και μείωσε σε 3-2 και παρότι για περίπου μισή ώρα αγωνιζόταν με παίκτη παραπάνω δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας υποδέχεται το Σάββατο 21/09 τον Παναθηναϊκό.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ( Σ. Κωφίδης- Τ.Δέντσας): Χριστοφορίδης, Βασιλάκος, Καλπακίδης, Καμήλαλης(46′ Πέτσας), Μόμτσιος, Μπαντής(65′ Χωλίδης), Βανδήρας, Κωνσταντινίδης(78′ Σιώπης), Μαύρος(78′ Ιακάρης), Πολυχρονιάδης(46′ Τάφα), Τσιλιγγίρης.