Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U15 Post Match: Άρης-Πανσερραϊκός 1-2

Στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League U15 και πρώτης του Β’ γύρου, o Πανσερραϊκός πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 2-1 κόντρα στον Άρη, στον αγώνα που έγινε το μεσημέρι της Παρασκευής στο Δημοτικό γήπεδο Φιλύρου, με τους νεαρούς ποδοσφαιριστές μας να πανηγυρίζουν με την ψυχή τους το γκολ στις καθυστερήσεις.

Η ομάδα μας, έχοντας ήδη δείξει τις διαθέσεις της από το προηγούμενο ματς κόντρα στον ΠΑΟΚ, στο οποίο ηττήθηκε δύσκολα με 2-1, ήταν άκρως ανταγωνιστική και χωρίς να πιάσει συνήθη στάνταρ απόδοσης.

Μπορεί ο Άρης να προηγήθηκε νωρίς από μια κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ωστόσο στο 35′ ο Παρασχάκης, μετά από γύρισμα του Τσιλιγγίρη ισοφάρισε σε 1-1.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο, έχασαν ευκαιρίες και στις καθυστερήσεις σε μια αντεπίθεση, ο Σαββίδης διαμόρφωσε το τελικό 1-2 που στέλνει τα “λιονταράκια” στην 3η θέση της βαθμολογίας πριν τα Χριστούγεννα.

Το πρωτάθλημα έχει διακοπή λόγω των εορτών και οι υποχρεώσεις ξεκινούν και πάλι στις 20/01, με εντός έδρας αγώνα κόντρα στη Λαμία.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Σ. Αναστασιάδης – Α. Κούτλας): Ηλίας, Σιδηρόπουλος, Κωνσταντινίδης, Πέτσας, Μόμτσιος, Ζαφειριάδης, Σκερλετιδης, Τσιλιγγίρης, Σαββίδης, Καλπακίδης, Παρασχάκης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Αποστολίδης, Γκουντενούδης, Χαλιλης.