Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room

Post Match U17: Νιγρίτα 2018-U17 2-0

Με την 16η αγωνιστική της Α2΄ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Σερρών συνεχίστηκε η δράση για την ομάδα U17 του Πανσερραϊκού το Σαββατοκύριακο. Στο γήπεδο της Νιγρίτας η ομάδα του Παύλου Δημητρίου ηττήθηκε με 2-0 από τους πρωταθλητές του 2ου ομίλου και παρά την ήττα έχουν εξασφαλίσει και μαθηματικά την 3η θέση, που αναμφίβολα αποτελεί επιτυχία.

Σε ένα ματς χωρίς πολλές ευκαιρίες και με τον αέρα να ζορίζει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών, το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς γκολ, ωστόσο στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη των ποδοσφαιριστών μας και πέτυχαν τα δύο γκολ της νίκης, το ένα με πέναλτι.

Πριν από την έναρξη του αγώνα η Νιγρίτα βράβευσε τον προπονητή μας Παύλο Δημητρίου για την προσφορά του στην ομάδα.

U17(Π.Δημητρίου): Μπαλμαδάκης, Αρτζόγλου, Καρακούτης, Τσαμαντουρίδης, Θεογιάννης, Τζελέπης, Φούρλιος, Γκουτίδης, Μπουζάκης, Δαλδαβάνης, Παρίσσης Δ. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Καρβουνάκης, Κουτροβέλης, Κασελούρης, Πουρσανίδης.

*Tην επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα πάρει άνευ αγώνος νίκη με τον Βισαλτιακό/Μακεδονικό.