Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Uncategorized

Post Match U14 Elite: U14 Elite-Kεραυνός Ωραιοκάστρου 1-3 | Πρόκριση στον τελικό

Στον τελικό του Πρωταθλήματος Κ14 της ΕΠΣΜ προκρίθηκε η ομάδα U14 Elite του Πανσερραϊκού μας, αποδεικνύοντας την εξαιρετική δουλειά που γίνεται στα τμήματα υποδομής του συλλόγου. Οι “κόκκινοι” αν και ηττήθηκαν εντός έδρας από τον Κεραυνό Ωραιοκάστρου με 1-3, χάρη στη νίκη τους στο πρώτο ματς και στο γκολ που πέτυχαν στο δεύτερο ματς, με συνολικό σκορ 4-3 απέκλεισαν την ομάδα της Θεσσαλονίκης και πήραν το πολυπόθητο εισιτήριο για να αντιμετωπίσουν σε λίγες ημέρες τον Ολυμπιακό, με φόντο φυσικά το κύπελλο της κατηγορίας τους.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές μας είχαν την ευκαιρία να ζήσουν μία διαφορετική εμπειρία, καθώς ο αγώνας είχε φινάλε με έντονα συναισθήματα και αγωνία. Η ομάδα μας που είχε να αντιμετωπίσει και κάποιες απουσίες για ακόμη έναν αγώνα παρουσιάστηκε δυνατή με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται χωρίς τέρματα. Μάλιστα στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αυτή που κατάφερε να προηγηθεί με γκολ του Μπαντή με 1-0, ωστόσο στο τελευταίο 20λεπτο ήρθαν τα πάνω… κάτω. Η αποβολή του σκόρερ Μπαντή με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ανάγκασε τους “κόκκινους” να παίξουν με παίκτη λιγότερο και από εκεί και πέρα, μέσα σε λιγότερο από δεκαπέντε λεπτά δέχθηκαν τρία γκολ από τον Κεραυνό, το 1-0 έγινε 1-3, ωστόσο έστω και με αυτό τον τρόπο στο τέλος του αγώνα οι παίκτες μας πανηγύρισαν την πρόκριση στον τελικό, ως αποτέλεσμα της δουλειάς που έχουν κάνει και συνεχίζουν να κάνουν αυτά τα χρόνια.

Elite U14(Σ.Αναστασιάδης): Γκαϊδατζάκης, Γκουντενούδης, Σιώπης, Καμήλαλης, Κουκούτσης, Κωνσταντινίδης, Μπαντής, Πέτσας, Σαββίδης, Ιακάρης, Φουρλιος. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Καραμπέτσιος, Σαρακατσάνης, Παπίκας.