Press Room, Νέα

Post Match Report | ΠΑΟΚ Κοσμίου-Πανσερραϊκός 2-4

Νίκη και παράλληλα “σκαρφάλωμα” στην τρίτη θέση ήταν η σημερινή που πήρε ο ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (η δεύτερη συνεχόμενη) απέναντι στον ΠΑΟ Κοσμίου στο γήπεδο της Κομοτηνής. Ο Ηλίας Εγγονίδης έδωσε για άλλη μια φορά την ευκαιρία σε παίκτες που δεν είχαν μέχρι τώρα μεγάλο χρόνο συμμετοχής στο πρωτάθλημα, μένοντας εν μέρη ικανοποιημένος από την απόδοσή τους.

Τα “λιοντάρια” άνοιξαν το σκορ με τον Ομπόσου μόλις στο 5ο λεπτό, όμως οι γηπεδούχοι “απάντησαν” με τον Ερκάν στο 11ο λεπτό. Στο 15′ ο ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ κέρδισε πέναλτι με τον Γκούρτσα, όμως ο ίδιος δεν κατάφερε να το μετουσιώσει σε γκολ. Στο 37′ ο Μπίλης έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ με 1-2 σκορ με το οποίο μπήκαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Στο 52′ ο Ομπόσου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3, ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Καρασιούνα στο 62′. Το τελικό 2-4 “έγραψε” ο Παπαβασιλείου στο 64ο λεπτό.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Η. Εγγονίδης): Γιαννακίδης, Μπάρδας, Πολύζος, Κούτλας, Αποστολόπουλος, Ζιώγας, Μπίλης (55′ Κονταξής), Παπαβασιλείου, Ομπόσου (75′ Σαρέγκος), Γκούρτσας (85′ Ζώβληκας), Πέτρου

ΠΑΟΚ Κοσμίου (Αϊβάζης): Δεληγιάννης (46′ Ράπτης), Τριάντος, Τζατζανάς (46′ Καρασιούνας), Πλασταράς, Λεβεντέλλης, Χατζητουλούσης (70′ Ταχτσόγλου), Στοΐνοβιτς (70′ Βούλγαρης), Ρουμπιές, Αμέτ Ερκάν, Κυριακόπουλος, Νάνος.