Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U20 Friendly Post Match: Πανσερραϊκός-Καλά Δένδρα 4-3

Η σέντρα του πρωταθλήματος U20 της Super League 2 αναμένεται για τις 6 Νοεμβρίου και η ομάδα του Πανσερραϊκού έδωσε ακόμη έναν φιλικό αγώνα, προκειμένου να παρουσιαστεί έτοιμη όταν κληθεί να αγωνιστεί. Οι “κόκκινοι” υποδέχθηκαν τον Πυθαγόρα Κ.Δένδρων στις αθλητικές εγκαταστάσεις της ομάδας μας στο Πάρκο Ομόνοιας και πήραν τη νίκη με 4-3.

Η ομάδα μας ήταν ξεκάθαρα ανώτερη στο α΄ ημίχρονο, βγάζοντας ποιότητα στο γήπεδο και προηγήθηκε με 3-0 με γκολ των Ματσικόπουλου στο 15΄, Σπυρόπουλου στο 33΄ και Βογιατζόπουλου στο 40΄. Στο δεύτερο ημίχρονο οι αλλαγές όπως ήταν αναμενόμενο άλλαξαν τον ρυθμό, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να φέρουν το ματς στα ίσα με γκολ των Κώστα Μουσικάκη, Δαγκούλη με πέναλτι και Κώστα Τριανταφύλλου, μέσα σε 25΄ λεπτά. Ωστόσο στο φινάλε, ένα πέναλτι που κέρδισε ο Πανσερραϊκός και εκτέλεσε εύστοχα ο Εσκετζής διαμόρφωσε το τελικό 4-3.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Αναστάσιος Δέντσας): (α ημίχρονο) Αναδολής, Κόκκινος, Μπομπότας, Συμεωνίδης, Χάβος, Αϊβατζίδης, Γκουτίδης, Σπυρόπουλος, Τριανταφύλλου, Ματσικόπουλος, Μπογιατζόπουλος.

(β ημίχρονο) Αναδολής, Μυροφορίδης, Θεογιάννης, Αμανάκης, Καρακούτης, Σπυρόπουλος, Συμεωνίδης, Τριανταφύλλου, Γιακουμάκης, Καρακάσης, Εσκέτζης.