Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U20 Friendly Post Match: Πανσερραϊκός-Αμμουδιά 3-2

Ακόμη έναν φιλικό αγώνα, στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για το πρωτάθλημα της Super League2, έδωσε η ομάδα U20 του Πανσερραϊκού. Οι “κόκκινοι” υποδέχθηκαν τον Ηρακλή Αμμουδιάς στις αθλητικές εγκαταστάσεις της ομάδας μας στο Πάρκο Ομόνοιας και πήραν τη νίκη με 3-2 και μάλιστα με ανατροπή στα τελευταία λεπτά.

Η ομάδα μας έδειξε τις αδυναμίες της, αλλά και πολύ καλά στοιχεία και επίσης επιμονή και χαρακτήρα και κατάφερε στο τέλος να φέρει τα πάνω κάτω στο ματς και να κερδίσει, κόντρα σε μία δυνατή ομάδα της Α Κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Σερρών.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ 30΄, στο δεύτερο μέρος πέτυχαν και το 0-2, ωστόσο το τελευταίο δεκάλεπτο ανήκε αποκλειστικά στον Πανσερραϊκό, ο οποίος με δύο γκολ του Εσκετζή και ένα του Γκουτίδη από το 80΄ έως το 90΄, κέρδισε με 3-2.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: (α ημίχρονο) Αναδολής, Κόκκινος, Παπακωνσταντίνου, Μπομπότας, Χάβος, Συμεωνίδης, Παχαδίρογλου, Σπυρόπουλος, Καρακάσης, Ματσικόπουλος, Μπογιατζόπουλος.

(β ημίχρονο) Βασιλείου, Μυροφορίδης, Θεογιάννης, Αμανάκης, Καρακούτης, Σπυρόπουλος, Γκουτίδης, Παχαδίρογλου, Ματσικόπουλος, Γιακουμάκης, Εσκετζής.