Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U19 Post Match: Πανσερραϊκός-Nίκη Βόλου 0-2

Για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League 2 Betsson Κ19 και στο πρώτο της ματς μετά από δύο μήνες διακοπής, η ομάδα του Πανσερραϊκού ηττήθηκε εντός έδρας με 0-2 από τη Νίκη Βόλου, με το ματς να κρίνεται ουσιαστικά στην μη τήρηση του fair play από τους φιλοξενούμενους στο πρώτο γκολ και σε ένα ακόμη γκολ στην εκπνοή του αγώνα.

Η ομάδα μας, ενισχυμένη και με τις μεταγραφές από την περίοδο του Ιανουαρίου, παρουσίασε ένα αρκετά καλό πρόσωπο στον αγωνιστικό χώρο, προσπάθησε να παίξει ποδόσφαιρο και στο πρώτο ημίχρονο έχασε δύο καλές ευκαιρίες με τους Μπογιατζόπουλο και Ματσικόπουλο.

Στο 60΄ έγινε η φάση που έκρινε την εξέλιξη του ματς και την… ηρεμία του, με τη Νίκη Βόλου να μην τηρεί το fair play και να πετυχαίνει το 0-1, σε φάση που ήταν πεσμένος στο έδαφος ποδοσφαιριστής της ομάδας μας και με τον προπονητή της κ.Ξηρόφωτο να φωνάζει χαρακτηριστικά “μη τη βγάζεις, παίξε…” και στην συνέχεια να απαντάει μετά την ένταση που προκλήθηκε πως “εγώ δεν τηρώ fair play, μεγαλώνω άντρες, δεν μεγαλώνω παιδιά”, σε μία στιγμή που είμαστε σίγουροι πως δεν αντιπροσωπεύει το ιστορικό σωματείο της Νίκης Βόλου και πολύ περισσότερο τον σκοπό αυτού του έτσι κι αλλιώς ταλαιπωρημένου αναπτυξιακού πρωταθλήματος.

Στο υπόλοιπο του αγώνα η ομάδα μας πίεση, είχε καλές στιγμές με τους Μασάϊ και Ματσικόπουλο, χωρίς να καταφέρει να βρει δίχτυα και στην εκπνοή του αγώνα οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην αντεπίθεση και διαμόρφωσαν το τελικό 0-2.

Πανσερραϊκός Κ19(Τάσος Δέντσας) : Αναδολής, Κόκκινος, Παπακωνσταντίνου, Πετράκης(61΄ λ.τ Χάβος), Μπομπότας, Μασάϊ, Σπυρόπουλος(70΄ Γκουτίδης), Δράγκος(80΄ Αδαμίδης), Ματσικόπουλος, Καλουπτσής(55΄ Δημητρίου), Μπογιατζόπουλος(80΄ Τριανταφύλλου)