Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U19 Post Match: Πανσερραϊκός-Μακεδονικός 3-0

Για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League 2 Betsson Κ19, η ομάδα του Πανσερραϊκού κέρδισε με 3-0 τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Μακεδονικό, στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο Αθλητικό Κέντρο Ομόνοιας, παίρνοντας την πρώτη εντός έδρας νίκη.

Η ομάδα μας κάνοντας ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να πάρει μία πολύ σημαντική νίκη, η οποία την κρατά ψηλά στην βαθμολογία, με δεδομένο ότι έχει και δύο αγώνες λιγότερους από τους πρωτοπόρους και της δίνει ψυχολογία ενόψει της συνέχειας.

Πριν τον αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον αδικοχαμένο 11χρονο μαθητή Βασίλη-Μάξιμο…

Στο πρώτο μέρος ο Μακεδονικός ήταν καλύτερος, είχε την υπεροχή, χωρίς όμως να δημιουργήσει τον μεγάλο κίνδυνο μπροστά από την εστία του Αναδολή, ενώ οι “κόκκινοι” προσπαθούσαν με αντεπιθέσεις να διασπάσουν την άμυνα των αντιπάλων. Με την έναρξη όμως του δευτέρου μέρος, ο Πανσερραϊκός εμφάνισε κυριαρχικό πρόσωπο στον αγωνιστικό χώρο, πήρε τον έλεγχο, πίεσε και κατάφερε να γίνει πρωταγωνιστής. Στο 58΄ ο Παχαδίρογλου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι σημείωσε το 1-0 και στο 72΄ ο Μπογιατζόπουλος με σουτ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ματσικόπουλος στο 81΄ με σουτ.

*Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Βέροια.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Αναστάσιος Δέντσας): Αναδολής, Μυροφορίδης, Μπομπότας, Χάβος(80΄ Αμανάκης), Παπακωνσταντίνου, Μασάϊ, Παχαδίρογλου, Σπυρόπουλος(70΄ Αϊβατζίδης), Καρακάσης(55΄ Τριανταφύλλου), Ματσικόπουλος, Μπογιατζόπουλος(80΄ Γκουτίδης).