Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U17 Post Match | Πανσερραϊκός U17-Νίκη Χριστός 0-2

Tην πρώτη της εντός έδρας ήττα στο πρωτάθλημα της Α΄ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Σερρών γνώρισε το Σάββατο 19/11 η ομάδα U17 του Πανσερραϊκού. Για την 5η αγωνιστική του Α΄ ομίλου έχασε στο γήπεδο της Ομόνοιας με 0-2 από τη Νίκη Χριστός.

Οι παίκτες των Δημητρίου και Θυμιατή μπήκαν καλά στο ματς, είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, απείλησαν με τον Πουρσανίδη στα πρώτα λεπτά, ζήτησαν πέναλτι σε πέσιμο του Κασελούρη στην περιοχή, είχαν πολύ καλή ευκαιρία με εκτέλεση φάουλ του Φούρλιου και ακόμη μία με τον Μπουζάκη, ενώ ουσιαστικά δεν απειλήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι, απείλησαν, ο Τσιφλικάς έκανε κάποιες επεμβάσεις, ωστόσο στο 70΄ ο Τσαντικίδης από κοντά σημείωσε το 0-1, ενώ στο 85΄ ο Σιώης με ωραίο σουτ πέτυχε και το τελικό 0-2.

*Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Σκοτούσσα.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ Κ17(Παύλος Δημητρίου-Ευθύμης Θυμιατής): Τσιφλικάς, Πουρσανίδης, Κουτροβέλης, Τσαμαντουρίδης, Αρτζόγλου, Μυλωνάς, Παρίσσης Θ., Κασελούρης, Φούρλιος, Μπουζάκης, Καλαμπόκης, ενώ πέρασαν ως αλλαγές οι Καραϊβαζίδης, Τσαϊλής, Κωνσταντινίδης και Καρτάλης.