Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U17 Post Match | Ηρακλής Χειμάρρου-Πανσερραϊκός U17 3-1

Tη δεύτερη της ήττα στο πρωτάθλημα της Α΄ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Σερρών γνώρισε το Σάββατο 05/11 η ομάδα U17 του Πανσερραϊκού. Για την 2η αγωνιστική του Α΄ ομίλου έχασε με 3-1 από τον Ηρακλή Χειμάρρου, έχοντας δύσκολο έργο κόντρα σε μία έμπειρη ομάδα της κατηγορίας.

Η ομάδα μας στάθηκε πολύ καλά, κατάφερε να πατήσει περιοχή, ωστόσο στο 23΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Σαββίδης πέτυχε το 1-0. Ο Χείμαρρος είχε και ακόμη δύο καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, ενώ και στο δεύτερο μέρος είχε την υπεροχή. Στο 55΄ ο Σπύρος Σαββίδης πέτυχε το 2-0 με κοντινό πλασέ. Στο 70΄ οι “κόκκινοι” απείλησαν με σουτ του Κασελούρη, ενώ στο 89΄ ο Γιώργος Σαββίδης σημείωσε και το 3-0, με την ομάδα μας να μειώνει στις καθυστερήσεις με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φούλιου.

*Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας υποδέχεται το Σάββατο 12/11 στις 15:00 τον Λιθότοπο.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ Κ17(Παύλος Δημητρίου-Ευθύμης Θυμιατής): Τσιφλικάς, Πουρσανίδης(85΄ Αποστολόπουλο), Τσαμαντουρίδης, Αρτζόγλου, Τζελέπης(75΄ Κωνσταντινίδης), Μυλωνάς, Παρίσσης Θ.(85΄ Καρτάλης), Κασελούρης, Φούρλιος, Μπουζάκης(46΄ Κουτροβέλης), Καλαμπόκης