Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U17 Post Match | Δόξα Ν.Μπάφρας-Πανσερραϊκός U17 5-4 πεν. (2-2 κ.α)

Η ομάδα U17 του Πανσερραϊκού αποχαιρέτησε το Κύπελλο της Ε.Π.Σ.Σερρών, καθώς στον αγώνα της 2ης φάσης και έπειτα από μία μεγάλη προσπάθεια, ηττήθηκε στην διαδικασία των πέναλτι από τη Δόξα Ν.Μπάφρας με 5-4 και ενώ η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε ισόπαλη με 2-2.

H oμάδα μας στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ήταν καλύτερη, είχε την υπεροχή, είχε τις ευκαιρίες, έχασε πέναλτι και την ευκαιρία να προηγηθεί με τον Μπουζάκη, ωστόσο βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 15΄ με γκολ του Παπαδόπουλου. Στο δεύτερο ημίχρονο ισοφάρισε με σουτ του Φούρλιου στο 46΄,  με τους γηπεδούχους να παίρνουν εκ νέου προβάδισμα στο 72΄ με τον Χατζηιορδανίδη. Ο Φούρλιος και πάλι στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε με πέναλτι το τελικό 2-2, που έστειλε αρχικά το ματς στην παράταση και εν συνεχεία στα πέναλτι. Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν την κανονική διάρκεια του αγώνα με δέκα παίκτες, με τον Τσαμαντουρίδη να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη.

Στη ρώσικη ρουλέτα οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα σε όλα τους τα πέναλτι, ενώ για την ομάδα μας σκόραραν οι Αρτζόγλου, Τζελέπης, Παρίσσης Δ., Καλαμπόκης και αστόχησε στο τελευταίο πέναλτι ο Φούρλιος.

*Οι υποχρεώσεις της ομάδας μας σταματούν λόγω των εορτών και θα επανεκκινήσουν το Σαββατοκύριακο 07-08/01.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ Κ17(Παύλος Δημητρίου-Ευθύμης Θυμιατής): Τσιφλικάς, Τζελέπης, Κουτροβέλης, Τσαμαντουρίδης, Αρτζόγλου, Μυλωνάς, Παρίσσης Θ., Καραϊβαζίδης, Κασελούρης, Φούρλιος, Μπουζάκης, Καλαμπόκης, ενώ πέρασαν ως αλλαγές οι Παρίσσης Δ., Τάσσιος, Αποστολόπουλος, Κωνσταντινίδης.