Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U15 Post Match | Βόλος-Πανσερραϊκός 4-1

Για την 6η αγωνιστική του Β΄ ομίλου της Super League K15, ο Πανσερραϊκός αντιμετώπισε εκτός έδρας τον Βόλο και ηττήθηκε με 4-1, με το τελικό σκορ να είναι πλασματικό, καθώς οι νεαροί μας ποδοσφαιριστές έκαναν την καλύτερη τους φετινή εμφάνιση, ωστόσο πλήρωσαν τα λάθη τους με αποτέλεσμα στα τελευταία λεπτά του αγώνα να διαμορφωθεί και η διαφορά των γκολ.

Η ομάδα μας συνεχίζει να παίρνει τα διδακτικά μαθήματα της σε αυτό τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος, καθώς αποτελείται από νεαρότερους ηλικιακά ποδοσφαιριστές από ότι οι άλλες ομάδες και κάπως έτσι εξελίχθηκε το ματς στον Βόλο.

Ο Πανσερραϊκός μπήκε καλά στο ματς, ωστόσο από λάθος ήρθε το 1-0 και παρά την ισοφάριση, με ακόμη ένα γκολ του Βασιλάκου στο 20′ δεν ήρθε η ανατροπή. Οι “κόκκινοι” έπαιξαν στρωτό ποδόσφαιρο,έχασαν ευκαιρίες, δεν μπόρεσαν να προηγηθούν και έτσι σε μια επίθεση του Βόλου δέχθηκαν και το δεύτερο γκολ.

Η καλή εικόνα συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς όμως να φέρει ουσία και στο φινάλε του αγώνα, στο 77′ και στο 80′, ο Βόλος καθάρισε το ματς διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.

*Την επόμενη αγωνιστική(04/11) η ομάδα μας αντιμετωπίζει εντός έδρας τον Παναιτωλικό.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ Κ15(Σάκης Αναστασιάδης-Άγγελος Κούτλας): Κατιάκος, Γκουντενούδης, Σιώπης, Κουκούτσης, Καμήλαλης(Σαρακατσάνης), Πέτσας (Κιρδας), Μπαντής, Kωνσταντινίδης(Ιακάρης), Βασιλάκος, Φούρλιος(Γιαννούλης), Σαββίδης.