Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U15 Post Match | Παναιτωλικός-Πανσερραϊκός 2-1

Για την 14η αγωνιστική του Β΄ ομίλου της Super League K15, ο Πανσερραϊκός αντιμετώπισε εκτός έδρας τον Παναιτωλικό και έχασε ένα παιχνίδι που έμοιαζε δικό του, κερδίζοντας στο φινάλε μόνο το χειροκρότημα και τον σεβασμό και των αντιπάλων.

Η ομάδα μας μπήκε πολύ καλά στο ματς, πίεζε ψηλά, “κυνηγούσε” κάθε μπάλα και κατάφερε στο 12΄ να προηγηθεί με 0-1 με σουτ του Μπαντή έξω από την περιοχή. Μάλιστα έχασε ευκαιρίες να πετύχει και δεύτερο γκολ με τον Σαββίδη να μην μπορεί να νικήσει στο τετ α τετ τον αντίπαλο τερματοφύλακα και τον Μπαντή να σημαδεύει το δοκάρι στο 22΄, ενώ δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από τους γηπεδούχους.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Παναιτωλικός πίεσε, δημιούργησε μία καλή στιγμή και η αναγκαστική αλλαγή του αρχηγού Μπαντή αποσυντόνισε την ομάδα μας για λίγα λεπτά, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι αντίπαλοο και με δύο γκολ στο 60΄ και 62΄ από λάθη, πήραν ξαφνικά προβάδισμα. Ο Πανσερραϊκός προσπάθησε να φέρει και πάλι στα ίσια το ματς, έχασε ευκαιρίες, με κορυφαίες ένα σουτ του Σαρακατσάνη που απέκρουσε ο τερματοφύλακας και ένα σουτ του Σαββίδη στις καθυστερήσεις από εξαιρετική θέση που κατέληξε άουτ, αλλά μοιραία γνώρισε ακόμη μία ήττα.

*Το πρωτάθλημα έχει διακοπή, ενώ θα γίνει η κλήρωση για τον γ΄ γύρο την επόμενη εβδομάδα.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ Κ15(Σάκης Αναστασιάδης-Άγγελος Κούτλας): Κατιάκος, Γκουντενούδης(41΄ Σαρακατσάνης), Βασιλάκος, Κουκούτσης, Καμήλαλης, Μπαντής(56΄ λ.τ Σιώπης), Πέτσας(70΄ Ανδρεάδης), Φούρλιος(70΄ Ιακάρης), Κυριακού, Σαββίδης.