Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Νέα

U15 Post Match | Άρης-Πανσερραϊκός 3-0

Για την 12η αγωνιστική του Β΄ ομίλου της Super League K15, ο Πανσερραϊκός αντιμετώπισε εκτός έδρας τον Άρη στην Πυλαία και ηττήθηκε με 3-0, παρά την πολύ καλή του προσπάθεια, με το σκορ να παίρνει έκταση στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Η ομάδα μας στάθηκε αρκετά καλά στο πρώτο ημίχρονο και παρότι βρέθηκε να χάνει με 1-0, είχε καλή κυκλοφορία της μπάλας, ενώ δημιούργησε κάποιες προϋποθέσεις στην επίθεση, χωρίς όμως να καταφέρει να δημιουργήσει τη μεγάλη ευκαιρία.

Ανάλογη εικόνα και στο μεγαλύτερο μέρος του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Άρη βέβαια να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και να πετυχαίνει το 2-0 λίγο πριν το φινάλε. Το τελικό 3-0 σημειώθηκε στην εκπνοή του αγώνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

*Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετωπίζει εντός έδρας τον ΝΠΣ Βόλο το Σάββατο 11/02.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ Κ15(Σάκης Αναστασιάδης-Άγγελος Κούτλας): Γιώγας, Γκουντενούδης, Βασιλάκος, Πέτσας, Καμήλαλης, Μπαντής, Σιώπης, Φούρλιος, Κυριακού, Ανδρεάδης, Σαββίδης, ενώ ως αλλαγή έπαιξαν οι Κίρδας, Ιακάρης, Σαρακατσάνης, Γιαννούλης.