Press Room, Νέα

Training Report | Προετοιμασία για τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό Β΄

Με καθημερινές πρωινές προπονήσεις στο Αθλητικό κέντρο Ομόνοιας συνεχίζει τις προπονήσεις του ο Πανσερραϊκός, με τον Παύλο Δερμιτζάκη και το τεχνικό του team να προσπαθούν από τις πρώτες κιόλας ημέρες να εφαρμόσουν τη δική τους φιλοσοφία προκειμένου να αλλάξουν την εικόνα της ομάδας.

Ο νέος μας τεχνικός ζητάει συγκεκριμένα πράγματα από τους ποδοσφαιριστές του και γνωρίζει ότι έχει περίπου 10 ημέρες προκειμένου να προετοιμάσει όσο το δυνατόν γίνεται καλύτερα την ομάδα για τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό Β, ο οποίος έχει οριστεί την Κυριακή 04/12(15:00) για την 5η αγωνιστική της Super League 2 Betsson. Μάλιστα οι “κόκκινοι” θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν τον επερχόμενο αντίπαλο τους στον αγώνα που δίνει την Παρασκευή κόντρα στον Ηρακλή.

Όσον αφορά το καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, οι ευχάριστες ειδήσεις αφορούν την επιστροφή Παπάζογλου, Καραμπέρη, Τσαγκαλίδη και Κόντσι στις προπονήσεις. Οι τέσσερις ποδοσφαιριστές ακολούθησαν σημαντικό μέρος της προπόνησης και στη συνέχεια ακολούθησαν το ατομικό τους πρόγραμμα, ωστόσο ανεβάζουν ρυθμό και αναμένεται σύντομα να τεθούν στη διάθεση του Παύλου Δερμιτζάκη.

Μάλιστα ο Φάμπρι Κόντσι επέστρεψε τις προηγούμενες ημέρες στην Ελλάδα, μετά τον τραυματισμό του τον περασμένο Απρίλιο και έχοντας ολοκληρώσει την αποθεραπεία του στην Αργεντινή.

Επίσης στη διάθεση της ομάδας μας είναι εκ νέου και ο Βίκτορ Στίνα, που απουσίαζε από τα δύο τελευταία ματς λόγω των υποχρεώσεων του με την Εθνική Μολδαβίας. Ο μεσοεπιθετικός του Πανσερραϊκού αγωνίστηκε την Τετάρτη(16/11) ως αλλαγή και για 28 λεπτά στην φιλική εντός έδρας ήττα της χώρας του με 1-2 από το Αζερμπαϊτζάν και την Κυριακή(20/11) για 25 λεπτά στην φιλική ήττα με 0-5 από τη Ρουμανία.