Press Room, Νέα

PreSeason Φιλικό: Πανσερραϊκός-Αετός Ορφανού 3-2

Ο Πανσερραϊκός συνεχίζει το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του με εβδομαδιαία φιλικά παιχνίδια, που χαλαρώνουν τους παίκτες απο το βεβαρυμένο πρόγραμμα, των διπλών προπονήσεων καθημερινά.

Το τεχνικό επιτελείο είχε την ευκαιρία να δει σε αγώνα, την ετοιμότητα των παικτών της ομάδας μας και να βγάλει κάποια επιπλέον συμπεράσματα για την συνέχεια.

Ο αντίπαλος των «λιονταριών», ο Αετός Ορφανού είναι μια οργανωμένη ομάδα, που φέτος έχει βλέψεις για κάτι παραπάνω στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής. Ο προπονητής της ομάδας κ. Μαγκαφίνης, κατέβασε ένα αξιόλογο σύνολο, που προετοιμάζεται επίσης αυτό το διάστημα και αγωνίστηκε με θάρρος και μάλιστα προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με σκορ 2-0, χάρη σε τέρματα του Παυλίδη, μετά το ημίωρο. Ο ικανός επιθετικός του Αετού, εκμεταλεύτηκε δύο καλές ενέργειες συμπαικτών απο την δεξιά πλευρά και την πρώτη φορά νίκησε τους Γιανναράκη και Γουναρίδη στέλνοντας την μπάλα με κοντινό πλασέ στα δίχτυα του Πανσερραϊκού και την δεύτερη βρέθηκε μόνος απέναντι απο τον γκολκίπερ της ομάδας μας και πλάσαρε εύστοχα για το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Άγγελος Διγκόζης έκανε οχτώ μαζεμένες αλλαγές. Η ομάδα μας μπήκε με πιο επιθετικό πνεύμα και κατάφερε μέσα σε 20 λεπτά, να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ. Ο στρατευμένος Γιώργος Παπαβασιλείου, παραμένει ένας επιθετικός που δεν χαρίζεται. Μπήκε αλλαγή και μόλις του δόθηκε η ευκαιρία, με ωραίο πλάσε, ύστερα απο σέντρα του Διγκόζη, μείωσε το σκορ σε 1-2. Ο Παπαβασιλείου, ξεμπλόκαρε τον Πανσερραϊκό και προστέθηκε και ο Τσάπαρης που ήρθε στο ’60 απο τον πάγκο και φώναξε παρών, με δυο προσωπικά τέρματα, ύστερα απο ενέργειες των συμπαικτών του (ο Διγκόζης είχε συμμετοχή στο πρώτο γκολ), κατάφερε με δυο βολίδες, έξω απο την περιοχή να γράψει το 3-2 μέχρι το ’75, σκορ που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Συνθέσεις:

Πανσερραϊκός (Διγκόζης):

Α΄ Ημίχρονο: Γουναρίδης, Ζέρης, Γερόλυμος, Κασμερίδης, Γιανναράκης, Όμο, Αναστασόπουλος, Τσιμίκας, Φάμπρι, Πέτρου,  Γκούρτσας.

Β΄ Ημίχρονο: Τεντζέρης, Καλί, Γερόλυμος(Τσάπαρης ’60), Πατσιαβούρας(Θεοδωρίδης ’80), Γιανναράκης(Κιουσεκτσίδης ’60), Χατζηχρήστου,Ψάλτης, Αναστασόπουλος(Τριανταφύλλου ’60), Διγκόζης(Σοφιανός ’80),Μασκανάκης(Κουτσίδης ’80), Παπαβασιλείου

Αετός Ορφανού (Μαγκαφίνης):

Α΄ Ημίχρονο: Παπαδόπουλος, Θεοδωσιάδης, Καπατζής, Τουμανίδης, Παυλίδης, Καραγιαννίδης, Ελεζί, Ουζούνογλου, Σαλπιγκίδης, Μπαρέτας, Παυλίδης,

‘Έπαιξαν και οι: Τελίδης, Μαγκαφίνης Κυρ., Γιαννά, Μπάφας, Αφεντουλίδης, Μαγκαφίνης Αν., Τσιλόγλου, Σιδηρόπουλος, Σαμαράς.