Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Uncategorized

Post Match U14 Elite: U14 Elite-Γερμανική Αθλητική Ακαδημία 4-2

Tην πρόκριση της στους “8” του Πρωταθλήματος Κ14 της ΕΠΣΜ πανηγύρισε  η ομάδα Elite του Πανσερραϊκού. Κερδίζοντας με 4-2 στο γήπεδο των Χορτατζήδων την Γερμανική Αθλητική Ακαδημία και με συνολικό σκορ στους δύο αγώνες 8-3, δείχνοντας ανωτερότητα, πήρε δίκαια την πρόκριση και πλέον περιμένει την κλήρωση για την επόμενη φάση.

Η ομάδα του Σάκη Αναστασιάδη “καθάρισε” τον αγώνα από το πρώτο ημίχρονο πετυχαίνοντας τρία γκολ με τον Ιακάρη και ένα με τον Μπαντή, ενώ οι φιλοξενούμενοι απλά μείωσαν στο τελικό σκορ.

Elite U14(Σ.Αναστασιάδης): Γκαϊδατζάκης, Γκουντενούδης, Σιώπης, Καμήλαλης, Κουκούτσης, Κωνσταντίνιδης, Μπαντής, Πέτσας, Φούρλιος, Βασιλάκος, Ιακάρης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Παπίκας, Νάκου,  Γιαννούλης, Κόγιας, Κουτροβέλης, Σαββίδης, Ταϊμπίρης.