Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Uncategorized

Post Match U14 Elite: U14 Elite-Ακαδημίες Μίκρας 2-3

Tην ήττα γνώρισε η ομάδα Elite του Πανσερραϊκού στον πρώτο αγώνα των προημιτελικών του Πρωταθλήματος Κ14 της ΕΠΣΜ. Η ομάδα μας ηττήθηκε με 2-3 στο γήπεδο των Χορτατζήδων από τις Ακαδημίες Μίκρας και χρειάζεται μόνο νίκη στο δεύτερο ματς για να έχει ελπίδες πρόκρισης στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Σε ένα καλό παιχνίδι και κόντρα σε έναν δυνατό αντίπαλο, η ομάδα του Σάκη Αναστασιάδη μπορεί να μη μπήκε καλά στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο είχε και την ατυχία να δεχθεί γκολ στις μοναδικές ευκαιρίες του αντιπάλου, με αποτέλεσμα το ημίχρονο να λήξει με 0-2. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα μας δέχθηκε ακόμη ένα γκολ, ωστόσο στη συνέχεια έβγαλε αντίδραση. Έχασε πέναλτι με τον Βασιλάκο, βρήκε δίχτυα με τους Ιακάρη και Σαββίδη να μειώνουν σε 2-3 και μάλιστα έχασε ευκαιρίες για να πετύχει και την απόλυτη ανατροπή, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε. Πλέον θα κυνηγήσει την πρόκριση στον δεύτερο αγώνα.

Elite U14(Σ.Αναστασιάδης): Κατιάκος, Γκουντενούδης, Σιώπης, Καμήλαλης, Κουκούτσης, Φούρλιος, Μπαντής, Πέτσας, Σαββίδης, Βασιλάκος, Ιακάρης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Παπίκας, Νάκου,  Γιαννούλης, Κόγιας, Κουτροβέλης, Ταϊμπίρης, Γκαϊδατζάκης.

*Ο επόμενος αγώνας είναι στην έδρα των Ακαδημίων Μίκρας, μετά το Πάσχα, ενώ δεν έχει οριστεί ακόμη ημερομηνία.