Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Uncategorized

Post Match U14 Elite: Γερμανική Αθλητική Ακαδημία-U14 Elite 1-4

Αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση της στους “8” του Πρωταθλήματος Κ14 της ΕΠΣΜ έκανε η ομάδα Elite του Πανσερραϊκού. Στον πρώτο από τους δύο αγώνες, εκτός έδρας στο γήπεδο Ευκαρπίας, κέρδισε με 4-1 την Γερμανική Αθλητική Ακαδημία, δείχνοντας ανωτερότητα και πλέον περιμένει τον δεύτερο αγώνα για να “κλειδώσει” την πρόκριση.

Η ομάδα του Σάκη Αναστασιάδη προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με τον Ιακάρη, είδε τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν προσωρινά, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε στροφές και “καθάρισε” τη νίκη με τα γκολ των Ιακάρη, Σαββίδη και Βασιλάκου, που διαμόρφωσαν το τελικό 1-4.

Elite U14(Σ.Αναστασιάδης): Κατιάκος, Γκουντενούδης, Σιώπης, Καμήλαλης, Κουκούτσης, Κωνσταντίνιδης, Μπαντής, Πέτσας, Φούρλιος, Βασιλάκος, Ιακάρης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Παπίκας, Νάκου,  Γιαννούλης, Κόγιας, Κουτροβέλης, Σαββίδης, Ταϊμπίρης