Panserraikos F.C. - ACADEMY, Press Room, Uncategorized

Post Match U14 Elite: Ακαδημίες Μίκρας- U14 Elite 0-4

Tην πρόκριση της στα ημιτελικά του Πρωταθλήματος Κ14 της ΕΠΣΜ πανηγύρισε η ομάδα U14 Elite του Πανσερραϊκού. Παρά την ήττα της στο πρώτο ματς με 2-3 στο γήπεδο των Χορτατζήδων από τις Ακαδημίες Μίκρας, η ομάδα του Σάκη Αναστασιάδη κάνοντας ένα φανταστικό παιχνίδι, κέρδισε με 0-4 στον Τρίλοφο και πήρε το εισιτήριο για τους τέσσερις καλύτερους της ηλικιακής της κατηγορίας. Εκεί θα αντιμετωπίσει τον Κεραυνό Ωραιοκάστρου δείχνοντας με αυτό τον τρόπο και για ακόμη μια φορά τη σπουδαία δουλειά που γίνεται στις κόκκινες ακαδημίες. Το άλλο ζευγάρι θα είναι Ολυμπιακός Θεσσαλονίκης-Αστέρια.

Κάνοντας ίσως το καλύτερο τους φετινό ματς, οι νεαροί ποδοσφαιριστές μας επικράτησαν ολοκληρωτικά του αντιπάλου τους, δεν άφησαν περιθώρια αμφισβήτησης της κυριαρχίας τους, δεν κινδύνευσαν σχεδόν σε κανένα σημείο του αγώνα και μάλιστα το σκορ θα μπορούσε να είναι και μεγαλύτερο, ωστόσο αυτό που σίγουρα έχει σημασία είναι η πολύ καλή απόδοση και συνεργασία τους.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πανσερραϊκός βρέθηκε να προηγείται με 0-1 με γκολ του Κωνσταντινίδη και στο δεύτερο μέρος μέσα σε ένα δεκάλεπτο “καθάρισε” τη νίκη και την πρόκριση, με τους Σαββίδη(2 γκολ) και Φουρλιο να βρίσκουν δίχτυα για το τελικό 0-4. Η ομάδα μας είχε και δύο δοκάρια.

Μετά το τέλος του αγώνα ο Σάκης Αναστασιάδης μοίρασε συγχαρητήρια στους παίκτες του για το πολύ καλό παιχνίδι που έκαναν.

Elite U14(Σ.Αναστασιάδης): Κατιάκος, Γκουντενούδης, Σιώπης, Καμήλαλης, Κουκούτσης, Κωνσταντινίδης, Μπαντής, Πέτσας, Σαββίδης, Βασιλάκος, Φουρλιος. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Γιαννούλης, Σαρακατσάνης, Ιακαρης, ενώ στην αποστολή ήταν οι Γκαιδατζακης, Κογιας, Ταιμπιρης, Κουτροβελης, Παπικας.